«
Btc-Eth-Fiyat

Piyasa değerine göre ilk iki kripto para birimi esneklik gösteriyor. Ancak Bitcoin ve Ethereum için birden fazla satış sinyali ortaya çıktı.

  • Tom DeMark  Sequential  göstergesi, Bitcoin ve Ethereum’un günlük grafiklerinde satış sinyalleri verdi.
  • Kötümser görünüme rağmen, işlem geçmişi BTC’nin 42.600 dolara kadar dirençle karşılaşmadığını gösteriyor.
  • Benzer şekilde analistlere göre, ETH 2.000 dolara doğru geri çekilmeden önce 2.500 dolara yükselebilir.

Dikkat: Bu indikatöre göre, Bitcoin ve Ethereum bir düzeltme görebilir!

Bitcoin ve Ethereum yükselmeye devam ediyor, ancak teknik bir gösterge bir düzeltmenin gelebileceğini gösteriyor. Bitcoin, geçen hafta boyunca fiyat artışını %37’den fazla gördü ve en düşük 29.800 dolardan neredeyse 41.000 dolara kadar yükseldi. Etkileyici yükseliş trendi, Nisan ortasındaki düşüşünden bu yana Bitcoin’in yaşadığı en iyi galibiyet serilerinden birine işaret etti.

1 18 Baybilen Kripto Haber
Kaynak: TradingView

Önde gelen kripto para birimi, Aralık 2020’den bu yana ilk kez sekizinci ardışık yeşil gününü de kapattı. Ancak Tom DeMark  Sequential  göstergesi, Bitcoin ve Ethereum’un günlük grafiklerinde satış sinyalleri verdi. Bu teknik gösterge, BTC’nin günlük grafiğinde yeşil dokuzlu bir mum şeklinde bir satış sinyali sundu.  Düşüş formasyonu, yükseliş trendi devam etmeden önce bir ila dört günlük mum çubuğunun düzeltilmesinin göstergesidir.

IOMAP modeli, Bitcoin için bu seviyelere işaret ediyor

IntoTheBlock’un In/Out of the Money Around Fiyat (IOMAP) modeli, Bitcoin’in üzerinde daha fazla ilerlemesini engelleyebilecek herhangi bir kritik direnç seviyesi olmadığını gösteriyor. Tek büyük tedarik bölgesi 42.330 ila 43.530 dolar arasında yer alıyor. Burada yaklaşık 70.000 adres daha önce yaklaşık 363.000 BTC satın aldı. Önümüzdeki muhalefet eksikliği göz önüne alındığında analistlere göre, lider kripto para birimi, TD’nin düşüş görünümü gerçekleşmeden önce 42.330-43.530 dolar aralığına doğru yükselmeye devam edebilir.

2 13 Baybilen Kripto Haber
Kaynak: IntoTheBlock

Mevcut fiyat seviyeleri ile genel direnç arasında herhangi bir yerde kâr elde etmedeki artış, talep bölgesine 37.470 ila 38.670 dolar arasında bir geri çekilmeye neden olabilir. IOMAP modeli, 780.000’den fazla adres bu fiyat noktasında 570.000 BTC satın aldığından, bunun Bitcoin’in altındaki en önemli destek engeli olduğunu ortaya koyuyor.

Ethereum, Bitcoin’in yolunu izliyor: Bu seviyeleri görebilir!

Bitcoin gibi Ethereum da benzer bir sinyali tetikledi. TD Sequential, günlük grafikte yeşil dokuz mum şeklinde bir satış sinyali verdikten sonra ETH’nin aşırı alım bölgesinde işlem gördüğünü gösteriyor.  Satış baskısındaki bir artış analistlere göre, ETH’nin geçen hafta yayınladığı %36.5’lik kazancın bir kısmını kaybettiğini görebilir.

3 7 Baybilen Kripto Haber
Kaynak: TradingView

İşlem geçmişi, Ethereum’un altındaki en önemli destek bariyerinin 1.790 dolar ile 2.130 dolar arasında olduğunu ortaya koyuyor. Burada, 3.5 milyondan fazla adres daha önce yaklaşık 19 milyon ETH satın aldı.  Analistlere göre, 1.950 dolarlık talep duvarı, fiyatların daha fazla düşmesini önleme gücüne sahip olabilir ve ETH için bir toparlanma bölgesi görevi görebilir.

4 8 Baybilen Kripto Haber
Kaynak: IntoTheBlock

TD Sequential’in 20’den fazla tahmini doğru çıktı!

IOMAP modeli ayrıca Ethereum’un 2.475 dolara kadar önemli bir dirençle karşılaşmadığını gösteriyor.  Bu nedenle ETH, TD’nin hücre sinyali doğrulanmadan önce bu seviyeye doğru ilerlemek için iyi konumlandırıldı. Yalnızca genel direncin reddedilmesi analistlere göre, muhtemelen altta yatan desteğe yönelik bir satışla sonuçlanabilir.

Baybilen, olarak daha önce bildirdiğimiz üzere TD Sequential, Aralık 2017’nin zirvesini ve 2018’in dip fiyatı da dahil olmak üzere Bitcoin’in en ünlü zirvelerini ve diplerini doğru bir şekilde tahmin etti. Bu indikatör ayrıca Tezos, Chainlink ve Ethereum isimli altcoin’lerindeki parabolik rallinin sonunu da doğru bir şekilde tahmin etti. Sonuç olarak indikatörün son yıllarda 20’nin üzerinde kripto para ve Bitcoin tahmini doğru çıktı. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *