«
Btc-Eth

Alıcılar kısa vadeli aşırı satım koşullarına yanıt verdiği için Bitcoin Çarşamba günü 39.000 dolara geri döndü. Kripto para birimi, aynı dönemde Ether’deki %9’luk artışa kıyasla, son 24 saat içinde yaklaşık %4 arttı.

Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani, CoinDesk’e yazdığı bir e-postada, “BTC bir hafta boyunca 40 bin doların üzerinde tutarsa, bir kırılma olasılığı artacaktır” dedi. “40 bin dolar seviyesinden kesin bir çıkışla BTC’nin 48 bin dolar seviyesine meydan okuyabileceğine inanıyoruz. Aşağı yönde, tüccarlar 36 bin dolar seviyesini keskin bir şekilde izleyecek.”

son fiyatlar
Kripto para birimleri:

Bitcoin (BTC) 39845.8 $, +%4.44
Eter (ETH) 2699,8 $, +%8,6
Geleneksel pazarlar:

S&P 500: 4402.7, -%0.46
Altın: 1814,2$, +%0,21
10 yıllık Hazine getirisi Salı günü %1,181’e kıyasla %1,16’da kapandı.
Bir bitcoin kopuşu, eter alımını da teşvik edebilir. Balani’ye göre, destek devam ederse, ether daha da yükselebilir ve 3.000 $ işaretini test edebilir.

Balani, “ETH, orta ve uzun vadede BTC’den daha iyi performans gösterebilir, ancak önümüzdeki birkaç çeyrekte ETH, BTC ile güçlü bir korelasyon sergilemeye devam etmeli” diye yazdı.

Ancak bazı analistler, son bitcoin sıçramasının solmasını bekliyor.

DailyFX analisti Michael Boutros, “Bugünün dört günlük bir kaybetme serisini yakalayan kısa vadeli toparlanması, 42 bin ila 45 bin dolar civarında dirençle bir toparlanma olarak yorumlanabilir” dedi.

Buna ek olarak, Boutros’a göre ABD dolarındaki bir toparlanma, bitcoin’in yakın vadede ilerlemesini sınırlayabilir.

Bitcoin aktif arzı
Glassnode’dan alınan verilere göre, toplam bitcoin arzının yaklaşık %33’ü son altı ay içinde blok zincirinde taşındı. Aşağıdaki grafik, sahiplerinin zihniyetinin potansiyel bir göstergesi olabilecek aktif bitcoin arzının yüzdesini göstermektedir.

Bitcoin aktif arzı, belirli bir süre içinde en az bir kez işlem gören madeni paraların sayısıdır. Arz metriği, Bitcoin fiyatının yaklaşık 63.000 dolarlık zirvesine denk gelen Nisan ayındaki son zirveden düştü. Daha düşük aktif arz, yatırımcıların madeni paralarını elinde tuttuklarını ve bu da satılabilecek toplam arzı daha da azalttığını gösteriyor.

Screen Shot 2021 08 04 At 3.19.52 Pm Baybilen Kripto Haber

azalan korelasyonlar
Bitcoin’in altınla 90 günlük korelasyonu, Kasım 2017’den bu yana ilk kez negatife döndü. Kripto para birimi, aynı dönemde altında %4’lük bir kayıpla karşılaştırıldığında, bugüne kadar yaklaşık %34 arttı. Negatif korelasyon, daha fazla oynaklıkla da olsa, çok varlıklı bir portföyde bitcoin tutmanın potansiyel çeşitlendirme faydalarının altını çiziyor.

Hisse senetleri de geçen yıl Bitcoin’den ayrıldı. S&P 500, Mart 2020 pandemi şokunun kripto para birimleri de dahil olmak üzere “riskli” varlıklar arasında bir satışa neden olması nedeniyle bitcoin ile daha az ilişkilidir.

Screen Shot 2021 08 04 At 3.22.51 Pm Baybilen Kripto Haber

AAVE ve UNI’nin döviz rezervlerindeki düşüşü
CryptoQuant’ta @kryptonitetrading, COMP, UMA, SNX ve MKR gibi birçok altcoinin döviz rezervlerinin Haziran ayından bu yana arttığını belirtti. Bununla birlikte, AAVE ve UNI’nin döviz rezervleri düşüyor ve bu, @kryptonitetrading’e göre “piyasadaki bu düşüş aşamasında sağlıklı birikimin meydana geldiğini” gösterebilir. Jetonlar borsalardan cüzdanlara taşınırken,

yatırımcının satmak yerine elde tutmayı tercih ettiğini gösterir.

Aave Baybilen Kripto Haber

Altcoin toplaması
Ether’in Londra Sert Çatalı: Kripto topluluğu, Ethereum blok zincirinde sözde yükseliş Londra sert çatalını beklerken, bazı analistler ether konusunda temkinli bir duruş sergiliyor ve yükseltmeden sonra çok az fiyat tepkisi öngörüyor. Tüccar ve analist Alex Kruger, CoinDesk’ten Omkar Godbole’a “Herhangi bir yönde çok fazla hareket beklemiyorum” dedi. “Yükseltmenin kendisi abartılıyor ve önemli olan bundan sonra ne olduğu.” Ether, Perşembe günü “Londra” adı verilen bir hard fork veya geriye dönük uyumsuz yükseltmeden geçmesi planlanan Ethereum blok zincirinin yerel tokenidir. Yükseltme yürürlüğe girdiğinde, Ethereum’a deflasyonist bir varlık çekiciliği getirmesi ve muhtemelen kripto para birimi için daha fazla yatırım talebi çekmesi bekleniyor.
Kitco, Altın Destekli Stablecoin Çıkaracak: Kanada merkezli bir altın ve diğer değerli metaller hakkında haber ve veri sağlayıcısı olan Kitco, stablecoin oyununa giriyor. CoinDesk’ten Sebastian Sinclair’e göre Kitco Gold (KGLD), Kitco’nun DirectReserve kasalarında tutulan fiziksel altın tarafından tamamen desteklenecek ve sarı metalin gerçek zamanlı piyasa değerini takip edecek.
Yeni CoinDesk 20 Listesi – MATIC Var: Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilen Poligon katman-2 ağının yerel para birimi olan MATIC, dolar bazında kriptoda en çok işlem gören varlıkları sıralayan CoinDesk 20’ye eklendi. Güvenilir borsalarda hacim. MATIC’in eklenmesinin ötesinde, dogecoin ve ethereum classic, bir dizi merkezi olmayan finans (DeFi) varlığı ile geçen çeyrekte daha iyi performans gösterdikten sonra CoinDesk 20’nin saflarına geri döndü. Üçüncü çeyrekte CoinDesk 20’den kaldırılan üç varlık, yearn.finance (YFI), nucypher (NU) ve XTZ idi.
İlgili haberler:
Gensler, SEC’in Kripto Platformları Üzerinde Açık Otoriteye İhtiyacı Olduğunu Söylüyor
Çinli Kripto Tüccarları Düzenleyici Sorunlara Rağmen Binance’e Güveniyor
İngiliz Moda Markası Burberry İlk NFT’lerini Yayınladı
Kripto Vergi Muafiyetleri 1T ABD Doları ABD Senatosu Tasarısı İçin Dalgalandı
Grayscale, David LaValle’i ETF Başkanı Olarak İşe Aldı
BSV %51 Saldırısı Gördü: Rapor
Diğer pazarlar
CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık Çarşamba günü yükseldi. Aslında dolara bağlı stabilcoinler dışında her şey yeşildeydi.

21:00 UTC’nin (16:00 ET ET) önemli kazananları:

Polkadot (DOT) +%11,16

Uniswap (UNI) +%8,74

Aave (AAVE) +%8.68

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *