«
Kripto-Ralli-Yarış

Grayscale’in son açıklamalarına göre, kripto yatırımcılarının bir sonraki boğa piyasası için yaklaşık sekiz ay beklemesi gerekebilir. Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments en son Insight raporunda, bir sonraki boğa koşusunun ne zaman gelebileceği yönündeki görüşlerini paylaştı ve  mevcut ayı piyasasını kripto tarihindeki diğer piyasa döngüleriyle karşılaştırdı.

Yeni Ralli Ne Zaman Başlayacak?

Grayscale, geleneksel piyasalar gibi, kripto para birimi alanının da döngüsel olduğunu ve endüstrinin şu anda analistlerin tarihindeki “en kötü ayı piyasası” olarak adlandırdığı durumu yaşadığını belirtti.

Rapor, kripto piyasası döngülerinin ortalama dört yıl veya yaklaşık 1.275 gün sürdüğünü tahmin ediyor. Firma, Bitcoin’in gerçekleşen fiyatının, şu anda dolaşımdaki BTC sayısına bölünen tüm satın alma değerlerinin toplamının, döngü zaman çizelgesini hesaplamak için etkili bir şekilde kullanılabileceğini kaydetti.

Grayscale, Bitcoin‘in gerçekleşen fiyatının 13 Haziran 2022’de piyasa fiyatının altına düştüğüne dikkat çekerek ayı piyasasının başladığının sinyalini verdi.

Öte yandan Grayscale, 2020’de başlayan mevcut piyasa döngüsünün, önceki piyasa döngüleri tekrar ederse 250 günden (yaklaşık sekiz ay) daha az sürebileceği sonucuna vardı. Firma, bu noktanın yatırımcılara en iyi satın alma fırsatını sunduğunu ima etti. Lider kripto para birimi Bitcoin 21.000 doların üzerindeki yerini korumaya devam ediyor.

ATH Seviyeleri

Rapor ayrıca, Bitcoin’in geçen yıl tüm zamanların en yüksek (ATH) aralığındaki hareketinin önceki döngülerden daha uzun olduğunu ortaya çıkardı. Firma bunu pazarın son birkaç yılda hızlanan büyümesine bağladı ve bireysel ve kurumsal yatırımcıların önceki piyasa döngülerinden farklı olarak kripto varlıklarına yatırım yapmasının daha kolay hale geldiğini de sözlerine ekledi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “2020 döngüsü, önceki döngülerdeki keskin yükseliş ve düşüşün aksine, iki uzun süreli zirve ile ATH aralığında daha uzun bir yola sahip görünüyor. Bu, önceki döngülerde olmayan kripto piyasasının artan olgunluğundan kaynaklanıyor olabilir.” sözlerini kullandı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *