«
Btc-Grafik

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin artacağına yönelik haberlerin ardından Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ve birçok büyük kripto para birimi düşüşe geçti. Ancak bazı altcoin’ler son gelişmelerden etkilenmedi ve yükselmeye devam etti.

 

SHIB, DOGE düşerken bu coin’ler ivme kazandı

Bitcoin, ETH, SHIB, DOGE gibi büyük coin’ler düşüşe geçmişken bazı altcoin’ler artış yakaladı. Ancak, bu coin’lere yönelik detayları aktarmadan önce kripto paraların yükseldiği kadar hızla düşebileceğini belirtmekte fayda var. Geçtiğimiz 24 saat boyunca en çok yükselen altcoin, Dogecolony (DOGECO) oldu. DOGECO, yüzde 700’e yakın bir yükseliş sergiledi. Play-to-win tokenı olarak tanıtılan coin’in arkasındaki ekip, DOGECO yatırımcılarının sayısının 3.800’i geçtiğinin haberini verdi. İkinci olarak MetaPay (METAPAY) yüzde 495.32 arttı. MetaPay, ekibin yarattığı bir metaverse olan Metaxion evreninde alışveriş yapmak için kullanılan bir tokendır.

 

Üçüncü olarak, 1 Eylül 2019’da Türkiye merkezli bir ekip tarafından piyasaya sürüldüğü söylenen ZUM TOKEN (ZUM) yüzde 353.06 yükseldi. Healthify (HTF), yüzde 292 yükseliş yaşadı. Healthify, çeşitli heyecan verici yetenekler ve zorluklarla yüzleşilmesini sağlayan öncü bir Binance Smart Chain (BSC) tokenı olarak tanıtılıyor. Healthify, geçtiğimiz günlerde CoinGecko’da listelendiğinin haberini verdi. Ayrıca, dünyanın ilk sağlık metaverse’ü olarak nitelendirilen bu projede çeşitli yarışmalar da yapılıyor.

 

Beşinci olarak, internet üzerinden dijital alışverişler ve ödemeler için kullanılabilen bir kripto para birimi olan PAPPAY (PAPPAY) yüzde 245 oranında değer kazandı. PAPPAY, en son 27 Ocak’ta, bir haftalık bir süre içerisinde 9 milyar PAPPAY tokenı’nın yakımını gerçekleştirdiğini duyurdu. Tamamen merkezi olmayan ve özelleştirilebilir, topluluk odaklı, sınırsız oyun içi deneyimler sunan bir oyun ekosistemi olan WEB3Land (WEB3), yüzde 117 arttı. Son olarak, MiniTesla (MINISTESLA) yüzde 104 yükseldi. Minitesla, kendini, kendi Blockchain’e ağına ulaşmak için çalışan bir proje olarak tanımlıyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *