«
Btc

Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerini geride bırakan bir ralliden sonra yarış dışı kalacağını düşünüyor. Yeni bir videosunda Cowen, 20 haftalık hareketli ortalamayı (EMA), Bitcoin’in yükseliş momentumunu korumak için çizgiyi tutması gereken yer olarak tanımladı.

“Yani 42.000-43.000 dolar aralığı aslında ideal olarak çizgiyi korumak istediğimiz yer. Ve bunu zaten test ettik, yani buradan yükselirsek, teknik olarak konuşursak, boğa piyasası destek bandını test ettik ve Eylül ayında oldu.”

Analist, BTC’nin 20 haftalık hareketli ortalama civarında kritik seviyeyi koruyabilmesi durumunda, lider kripto para birimi için kartlarda yeni rallilerin olması gerektiğini söylüyor. Ancak Bitcoin ana desteği kırsa bile Cowen, Bitcoin’in eski seviyesine dönmeden önce biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

“Eğer destekte tutunutsak, o zaman önümüzde açık bir gökyüzü var. Eğer yapmazsak, muhtemelen sadece üç ay daha yerimizde sayarız ve sonra rallilere devam edebiliriz.”

Cowen’in “boğa piyasası destek bandı” olduğuna inandığı 20 haftalık hareketli ortalamanın yanı sıra analist, sekiz haftalık hareketli ortalamayı Bitcoin boğa piyasasının bir sonraki ayağının devam ettiğinin potansiyel bir göstergesi olarak tanımlıyor.

“Haftalık zaman diliminde şu anda 45.200 dolar olan sekiz haftalık hareketli ortalamada çizgiyi tutarsak, bu, bunun gibi başka bir aşamada olduğumuzun gerçekten güçlü bir göstergesi olabilir (BTC 20.000 dolardan 60.000 dolara hareket ediyor) ve bu sadece ilk geri çekilmeydi.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *