«
Kript-Hack

Bitcoin.org, hack saldırısına uğradıktan sonra sonra şu anda bir açılır pencerede dolandırıcılık reklamı yayınlanmaya başladı. Satoshi Nakamoto ve Martti Malmi tarafından yaratılan en eski kripto para birimi ile ilgili web sitesi olan Bitcoin.org, şu anda bir açılır pencere şeklinde sahte bir kampanya duyurusu gösteriyor.

Dolandırıcılığın arkasındaki kötü kişiler, insanları adreslerine BTC göndermeye çağırıyor ve aldıkları miktarın iki katını iade etme sözü veriyor. Dolandırıcılar şimdiye kadar 17.764 dolar topladı.

Cobra takma adlı geliştirici tarafından işletilen web sitesi, son zamanlarda birden fazla hizmet reddi (DDoS) saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Şu an siteyi kimin yönettiği olduğu belli değil.

Temmuz ayında, internet sitesi, kendi kendini Satoshi ilan eden Craig Wright’ın telif hakkı ihlali davasını varsayılan bir kararla kazanmasının ardından BTC’nin teknik incelemesini kaldırmak zorunda kaldı. Geçen yıl, Joe Biden, Kim Kardashian, Elon Musk ve diğer önde gelen ünlülerin Twitter hesapları, benzer bir çekiliş dolandırıcılığını teşvik etmek için hack’lenmişti. Cobra, güvenlik ihlalinin sebebi olarak web altyapı sağlayıcısı Cloudflare’ı suçluyor ve gerçek sunucusunun saldırı sırasında herhangi bir trafik almadığını iddia ediyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *