«
Btc-Dolar

Brezilya’nın Sao Paulo’dan sonra en büyük şehri olarak bilinen Rio De Janeiro, Bitcoin ve kripto paralar hakkında olum adımlar atmaya devam ediyor.

Dünya’nın birçok ülkesinde Bitcoin benimsenmeye devam ediyor. Devletler artık kripto paralara karşıt bir tutum sergilemek yerine bu ürünleri mevcut finansal sisteme entegre etmek için çalışıyor. Rio De Janeiro, 2023’ten itibaren artık Bitcoin ve kripto paralar ile vergi ödenmesine izin verecek ilk Brezilya şehri olacak.

Bloomberg Linea’nın paylaştığı habere göre, Rio De Janeiro, 2023’ten itibaren kripto paralar ile emlak vergilerinin ödenmesine olanak sağlayacak. Rio de Janeiro Belediye Binasının yaptığı açıklamalara göre, vergilerden gelen kripto paraları Brezilya realine dönüştürmek için birkaç şirket ortaklaşa çalışacak.

Dünyanın en büyük festivallerinden bir tanesi olan Rio Karnavalı her yıl 20 – 30 Nisan aralığında düzenleniyor. Bu festivale dünyanın dört bir yanından turist akını olurken, Rio de Janeiro Belediyesi bu festivalde fotoğraf çekip içerik oluşturmayı amaçlıyor.

Rio Karnavali Baybilen Kripto HaberRio Karnavalını ve şehrin en ünlü turistik yerlerinin fotoğraflarıyla yeni bir NFT koleksiyonu piyasaya süreceğini duyuran belediye, kripto topluluğunun sevgisini kazanmış durumda.

Şehrin finans ve planlama sekreteri Pedro Paulo’ya göre bu gelişmeler şehrin hem çok daha interaktif olmasını sağlayacak hem de, turizmi canlandıracağını düşünüyor.

Şehirde bulunan yerel sanatçılara bir gelir kapısı oluşturacak olan NFT koleksiyonu, birçok vatandaş tarafından yakından takip ediliyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *