«
Bitcoin

Milyarder yatırımcı Ray Dalio,  gerçekten başarılı hale gelirse hükümetlerin Bitcoin’e (BTC) karşı acımasız önlemler alabileceği konusunda uyarıda bulundu. Dalio, dünyanın en büyük yatırım yönetimi şirketlerinden biri olan Bridgewater Associates’in kurucusudur.

CNBC ile yaptığı bir röportajda, BTC gerçekten başarılı olursa, hükümetlerin blok zinciri tabanlı varlıkları öldürme yeteneğine sahip olduklarını iddia etti.

“Hükümetler başarılı olmasını istemiyorlar. Bence yasal düzenleme günün sonunda gelecek, eğer Bitcoin gerçekten başarılıysa onu öldürmeye çalışacaklar. Ve bence onu öldürmenin yolları olduğu için öldürecekler.”

Dalio, Bitcoin’i, değerlemeleri büyük ölçüde dalgalanan, büyük balonlardan hızlı bir şekilde çöküşlere giden, gerçek değeri olmayan diğer tarihi varlıklarla karşılaştırdı. Yatırımcı, Bitcoin’in aynı kategoriye girebileceği konusunda uyarıda bulundu.

BTC hakimiyeti artarken, Dalio farklı alanlara yatırım yapmaya devam ediyor ve altın gibi tüm nakit alternatiflerini değerlendirmeye değer olduğunu düşünüyor.

Kendisi, BTC’ye yaptığı mevcut yatırımın, elindeki altından az olduğunu da belirtti. Dalio, enflasyonist para politikasına karşı korunmak için içsel değeri olan varlıklar aracılığıyla çeşitlendirmenin ve zenginliği güvence altına almanın önemini vurguladı.

“İtibari para sistemiyle, sabit paranız nerede? Soru bu ve bunun peşinden nasıl giderseniz gidin, bence yanıtlanması gereken soru bu.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *