«
Btc-Direnç

Korku kripto piyasasının kontrolünü ele geçirdiğinden, Bitcoin fiyatı satış baskısında muazzam bir artış gösteriyor. Fiyat hareketi, direnç trend çizgisinden son iki hafta içinde %18’lik bir düşüşle 40 bin dolara yaklaşırken günlük grafikte düşen bir kama modeli oluşturuyor. Ayrıca, ölüm çaprazı, düşüş eğiliminin devam etme şansını artırıyor. Boğalar satış baskısını yenecek mi yoksa fiyat 35 bin doları mı vuracak?

Önemli teknik noktalar:

BTC madeni para fiyatı düşen bir kama deseni oluşturuyor
Günlük RSI grafiği, günlük grafikte bir ölüm haçı gösteriyor
Bitcoin’de gün içi işlem hacmi 27 Milyar Dolar, bu da %35’lik bir kayıp anlamına geliyor.

J8Wqjshj Baybilen Kripto Haber

Kaynak-Ticaret Görünümü

BTC/USD ile ilgili bir makaleyi en son ele aldığımızda, madeni para fiyatı, RSI göstergesindeki yükseliş farklılığı nedeniyle 46 bin dolardan yukarı yönlü bir toparlanma sağlıyordu. Bununla birlikte, satış baskısındaki artış, 46 bin dolarlık işaretinin düşmesine neden olur ve fiyatı 40 bin dolarlık bölgeye düşürür.

Fiyat, 40 bin dolarlık destek bölgesinin yakınında tutunmak için mücadele ediyor ve günlük grafikte düşen bir kama modeli oluşturuyor. Fiyat, destek trend çizgisine yakın duruyor ve boğalar satış baskısını yenerse bir tersine döneceğini gösteriyor.

Son iki haftadaki %18’lik fiyat düşüşü, günlük grafikte 50 ve 100 günlük EMA’nın ölüm çaprazına neden oluyor. Bu nedenle, madeni para fiyatı, altta yatan düşüş eğiliminde bir artışa işaret ediyor ve bir düşüşe işaret ediyor.

Günlük Göreceli Güç Endeksi (29) madalyonun aşırı satım yapısını gösterir ve doygunluk seviyesine yaklaşan düşüş hareketini gösterir. Bu nedenle, bir serpintiden önce kısa bir geri çekilme mümkündür.

Trend Çizgisi ve Destek Bölgesinin Birleştiği Noktaya Yakın BTC Coin Fiyatı 40 bin Dolarda

Btlaem0X Baybilen Kripto Haber

Kaynak-Ticaret Görünümü

46 bin dolarlık destek seviyesinin düşmesinden sonra, BTC madeni para fiyatı %10’luk bir düşüşle 40 bin dolara düşüyor. Ayrıca, madeni para fiyatı destek bölgesi arasında konsolide olur ve kırılması yaklaşan trendi belirleyebilir.

Bununla birlikte, boğaların yükseliş trendini eski haline getirmek için birden fazla satış alanını aşması gerekecek.

Bitcoin korkusu ve açgözlülük endeksi

Image 2022 01 09 21 16 28 Baybilen Kripto Haber

Kripto pazarında devam eden satışların ortasında, Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi 100 üzerinden 23 olarak derecelendirildi ve bu da piyasa katılımcıları arasında aşırı korku hissi olduğunu gösteriyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *