«

Bitcoin ve Ethereum’dan sonra, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından çıkarılan üçüncü en büyük kripto Binance Coin (BNB), piyasa değerinde (m-cap) çok sayıda küresel finansal hizmet oyuncusunu geride bıraktı. Bu raporun sunulduğu tarihte 88 milyar dolarlık değerle BNB, 84.92 milyar dolarlık m-cap’a sahip BNP Paribas, SoftBank (81.91 milyar dolar), Moody’s (72.60 milyar dolar), ICICI Bank (69.03 milyar dolar), London Stock’tan daha büyüktü. Exchange (51.12 milyar dolar) ve diğerleri, Companiesmarketcap.com’dan gelen veriler gösterdi. BNB, Pazartesi öğleden sonra 1,2 milyar dolar değerinde 24 saatlik işlem hacmiyle 527 dolardan işlem görüyordu.

BNB’nin m-cap’ta önünde genel finansal hizmetler alanında 25 işletmesi daha vardı. Bitcoin, 890 milyar dolarlık m-cap değeri, 471 milyar dolarlık Visa’nın neredeyse iki katı ve 467 milyar dolarlık JP Morgan Chase ile bu segmentteki en büyük oyuncu oldu. Ethereum, JP Morgan Chase’den sonra 454 milyar milyon dolar ile finansal hizmetler listesinde dördüncü en değerli oyuncuydu, ancak Bank of America (364 milyar dolar), Mastercard (353 milyar dolar), PayPal (221 milyar dolar), Morgan Stanley’den (176 dolar) önemli ölçüde yüksekti. milyar), vb.

Bununla birlikte, BNB, Ethereum, Bitcoin, kriptolar esasen Blockchain adı verilen eşler arası yazılım sistemi üzerine kurulu dijital para birimleri olduğu için fiziksel işletmelerle karşılaştırılamaz, ikincisi ise kar amaçlı işletmelerdir. “BNB bir yardımcı program belirtecidir. Binance’de ücret ödemek, token satışlarına katılmak ve daha fazlası için kullanılır. Ancak daha da önemlisi, Binance Smart Chain’de (BSC) bir yardımcı para birimi olarak kullanılması onu değerli kılıyor. BSC’nin kilitli toplam değeri yaklaşık 17 milyar dolar ve bunun üzerine inşa edilmiş bazı ilginç DeFi protokolleri var. BNB, bir değişim belirteci ve bir yardımcı program belirteci olarak çalışan birkaç kriptodan biridir. Vauld, Financial Express Online’a verdiği demeçte, BSC’de de çok iyimseriz ve önümüzdeki günlerde borsamızda blok zincirinden birkaç tokeni entegre etmek istiyoruz” dedi.

Ayrıca okuyun: 2021’de kripto hırsızlığı son 10 yılın en yüksek seviyesi; güvenlik ihlalleri ve dolandırıcılık nedeniyle 12 milyar doların üzerinde kayıp

CoinGecko’dan alınan verilere göre, son 12 ayda BNB, 2021’in başında 41 dolardan yaklaşık yüzde 1.200 sıçrayarak Bitcoin ve Ethereum’u geride bıraktı. BNB fiyatındaki büyüme oranı, geçen yıl Bitcoin’deki yaklaşık yüzde 63’lük büyümeden ve Ethereum’daki yaklaşık yüzde 420 artıştan daha yüksekti. BNB, Mayıs ayının sonuna doğru 261 dolara düşmeden önce geçen yıl Mayıs ayında 675 dolarda zirve yapmıştı.

“Binance’in borsa olarak, BSC’nin ise blockchain olarak getirdiği bir değer görüyorum. Aralarındaki ortak madeni para BNB’dir. Borsa ve blok zinciri 2022’de başarılı olursa, madeni para da öyle olacak. BNB’nin popülaritesi göz önüne alındığında, BNB’yi sabit mevduat, borç verme ve Vauld’da borç alma gibi özelliklerle entegre ediyoruz” diye ekledi Bathija.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *