«
Ayı

Zincir üzerindeki veriler endişelenecek bir şeyin olmadığını gösteriyor. Bitcoin‘de yaşanan son düşüş, 312 milyon doların likit olmasına ve toplam piyasa değerinde büyük bir düşüşe yol açtı. Bitcoin 45.000 dolar seviyesi civarında işlem görürken, bu güçlü desteğin altına düşmesi piyasada büyük bir düzeltmenin başlamasına yol açabilir.

Kanlı Pazartesi, Bitcoin’in son hareketlerini takip eden pozitif zincir üstü veriler nedeniyle piyasa için şaşırtıcı oldu. Ancak aynı zamanda, çeşitli zincir üstü veri sağlayıcıları, kripto para borsalarında görünen arz artışını fark etti. Arz artışı ile kar alma genellikle düz orantılı olduğu için bu piyasa için negatif bir sinyal vermiş olabilir.

Altcoin piyasasında da büyük bir düşüş yaşandı. Ethereum ve Cardano sırasıyla yüzde 9 ve 10 düşüş yaşadı. Daha öncesinde, genel olarak kripto para piyasası yüzde 5-8 arasında bir düzeltme yapacak gibi duruyordu.

Long pozisyon hakimiyetinin (Dominans) yüzde 98 civarında olması pazarın dengesizliğini ortaya koyuyordu. Göreceli Güç Endeksi (Relative Strength Index) göstergesi de aşırı alım (overbought) alanındaydı.

Piyasa şu anda herhangi bir potansiyel büyüme belirtisi göstermese de, zincir üstü veriler hala boğa piyasasının devam ettiğini ve ayıların hala durumu kontrol etmediğini gösteriyor. Borsa girişleri gibi zincir üstü göstergeler hala piyasada artan bir satış baskısı olmadığını ve mevcut düzeltmenin kısa vadeli olduğunu göstermektedir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *