«
Ethereum

Bitcoin (BTC) 35.000 dolar bandında yaşam mücadelesi veriyor. İlk 100’de yer alan altcoinlerde de durum BTC’den pek farklı değil.

Kripto para piyasasındaki bu sert düşüş bir çok yatırımcı için kabus olurken, en büyük Ethereum (ETH) balinaları için fırsat gibi görünüyor. Balina izleme sitesi WhaleStats verilerine göre ETH balinaları dipten altcoin topluyor.

Ethereum (ETH) Balinaları İş Başında

Bitcoin ve altcoin piyasasında zarar devasa boyutlara ulaşmış durumda. Ancak, büyük yatırımcıların kripto cüzdanlarındaki hareketliliği takip eden WhaleStats verilerine göre en büyük 1000 Ethereum balinası, son bir hafta içerinde binlerce ABD doları değerinde (USD), Tether (USDT), Circle (USDC) ve Binance USD (BUSD) satın aldı.

Balinalar stablecoin dışında yaklaşık62.569 milyon dolar değerinde Polygon (MATIC) satın aldığı belirtiliyor. Ayrıca, balinalar kripto para piyasası tarafından az bilinen bir stablecoin olan flexUSD‘den de yüklü miktarlarda satın aldığı belirlendi.

Ethereum Baybilen Kripto Haber

Ethereum balinalarının birikim yaptığı diğer altcoinler ise ortalama27.934 milyon dolar ile oracla ağı Chainlik (LINK) ve Basic Attention Token (BAT) yer alıyor. Bunun dışında Ethereun balinalarının devasa boyutlarda bireysel alımlar gerçekleştirdiği belirtilmekte.

WhaleStats verileri en büyük dördüncü sırada yer alan Ethereum balinasının 3.90 milyon dolar değerinde LINK ve 1.96 milyon dolar değerinde Maker (MKR) satın aldığını belirtmekte. Bununla birlikte balina izleme sitesinden elde edilen veriler, en büyük 1.000 Ethereum balinasının satın alımlarında stablecoinlere ağırlık verdiğini gösteriyor. Dolayısı ile balinaların altcoinlerden ziyade sabit para birimlerine yönelmesi kripto para piyasasındaki belirsizliğe işaret olarak yorumlanıyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *