«
Btc-Dominance

Bitcoin baskınlık oranı (BTCD) 30 Temmuz’dan bu yana düşüyor ve 11 Ağustos’ta yükselen bir kama simgesi düşüş gösteriyor. Hem trend hem de dalga sayısı düşüş eğilimi gösteriyor, bu nedenle tüm zamanların en düşük seviyesine doğru devam eden bir düşüş meydana gelebilir.

Bitcoin baskınlık oranı çöküyor

BTCD, 19 Mayıs’ta başlayan yükselen bir kama simgesi içinde yükseliyordu. Kripto para biriminin baskınlık oranı 30 Temmuz’da 49.24’e ulaşana kadar bu modelin içinde konsolide oldu. O zamandan beri, Bitcoin (BTC)’deki baskınlık oranı aşağı doğru hareket ediyor. 11 Ağustos’ta kamayı bırakan BTCD, o zamandan beri artan bir hızla düşüş eğilimini sürdürüyor.

Bitcoin baskınlık oranı şu anda, yüzde 43,30 ile 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinin hemen üzerinde. Burada yaşanacak bir bozulma gerçekleşirse, bir sonraki destek yüzde 39.60’ta bulunacak. Öte yandan teknik göstergeler de düşüşü işaret ediyor. MACD bir yükseliş sinyali vermiş olsa da hala 0’ın altında. RSI da 30’un altında ve Stokastik osilatör düşüş eğilimi yaptı. Bu nedenle, bir bütün olarak eğilimin düşüş eğiliminde olması muhtemel görünüyor.

Bitcoin dominance’nin ne işe yaradığını önceki haberimizde anlatmıştık.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *