«
Btc-Analiz

Bitcoin beklenmedik hareketler yapmaya devam ederken, bir çok analist ütopik Bitcoin fiyat tahminleri yapmaya devam ediyor. Düşüş yaşanırken “5.000 dolara ineceğiz”, yükseliş yaşanırken ise “100.000 dolara yükseleceğiz” tahminlerinden yatırımcılar sıkılmış durumda.

Haberimizin basım saati itibarıyla BTC 35.000 dolar seviyelerinde yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. Bitcoin öylesine sıkıcı bir aralıkta hareket ederken, bu seviyeden aşağı oluşacak düşüşler daha ihtimal görünüyor. Tabii ki BTC’nin tüm ümitler yok olduğu anda yükselmesi, çok bilindik bir durum.

 

Büyük Megafon Çalışırsa…

Megafon Formasyonu Baybilen Kripto HaberYayın saati itibariyle 35.220 dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin, 10 Kasım tarihinden bu yana düşmeye devam ediyor. Bitcoin’in uzun vadede yapacağı hareketleri tahmin etmek için baktığımız haftalık grafikte bir megafon formasyonu bulunuyor.

Formasyonun üst bandından reddedilen Bitcoin, tekrar alt banda doğru yolculuğa devam ediyor. 30.000 – 26.000 dolar seviyesinin alt band olduğu Bitcoin’de 28.900 dolar desteğinin altındaki destekleri stop edip, megafonun üst bandına yükselişe başlamasını bekleniyor.

Megafonun üst bandı 70.000 – 75.000 dolar seviyelerine denk geliyor. Bu seviyelerin üzerinde haftalık kapanış gelmesi durumunda, megafonun yüksekliği kadar bir yükseliş görmemiz gerekiyor.

Böyle bir yükseliş gelmesi halinde Bitcoin 180.000 – 200.000 dolar seviyelerine kadar yükselebilmesi çok olası gözükmekte. Tabii ki bu senaryo çok ütopik ve makmisilt bir tahmin olsa da, Bitcoin bu hareketleri bu zamana kadar fazlaca yapmış bir değerli varlık olarak göze çarpıyor.

 

WaveBasis’ın Hedefi 100.000 Dolar!

Otomatik elliot itki dalgaların sayımını yapan WaveBasis sitesi, Bitcoin’in son düşüşün ardından tahminlerini yeniledi. Bitcoin’in düşüşünün bu seviyelerde son bulabileceğini söyleyen WaveBasis, yükseliş içinde hedef tazeledi.

Bitcoin yükselişe geçmesi durumunda 95.000 – 105.000 dolar aralığına kadar durmadan yükseleceğini söyleyen WaveBasis, bakalım ilerleyen günlerde geçmişte yaptığı başarılı tahminlerine bir yenisini daha ekleyebilecek mi?

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *