«
El-Salvador-Bitcoin

Kripto para sektörü uzun süredir devam eden bir kabustan uyanmışa benziyor. Mayıs ve Haziran aylarında sert bir şekilde değer kaybına uğrayan Bitcoin ve altcoinler, son günlerde ise tekrardan toparlanmaya başladı.

Devasa yatırım bankası olan JPMorgan ise kripto para sektörü hakkında kritik bir rapor yayınladı. Raporda paylaşılan bilgilere göre kripto para sektöründeki ayı sezonu sona ermiş olabilir.

JPMorgan, kripto para yatırımcıları hakkında şu sözleri paylaştı:

 

“BİREYSEL YATIRIMCILARIN KRİPTO PARA SEKTÖRÜNE OLAN TALEBİ TEKRARDAN ARTIŞA GEÇTİ.”

 

“KRİPTO PARA SEKTÖRÜ 2018’DEN BU YANA MAYIS VE HAZİRAN AYINDAKİ KADAR BÜYÜK DÜŞÜŞLER YAŞAMADI. SON HAREKETLER İSE BU DÜŞÜŞLERİN SONA ERDİĞİNİ GÖSTERİYOR.”

 

 

Bireysel yatırımcıların kripto para sektörüne olan ilgisinin tekrardan artışa geçtiğini açıklayan devasa yatırım bankası, Bitcoin‘de yaşanan büyük çöküşün sona erdiğini vurguluyor.

 

“BİTCOİN’DE GÖRECE KÜÇÜK OLAN CÜZDANLAR, HAZİRAN AYINDAN BU YANA ARTMAYA DEVAM EDİYOR.”

 

Bitcoin‘de görece küçük cüzdanların tekrardan artışa geçtiğini açıklayan JPMorgan, bireysel yatırımcıların lider kripto para birimini depoladığını gözler önüne sermekte.

Temmuz ayında açıklanan enflasyon verileri öncesi enflasyon artışların artık son bulacağını iddia eden JPMorgan, bu tahmininde yanılmıştı.

Halen enflasyon artışlarının sonuna geldiğimizi inanan devasa yatırım bankası, enflasyon oranlarının tekrardan düşüşe geçmesiyle birlikte kripto para sektörünün toparlanmasını beklemekte.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *