«
Bitcoin-

37.120 dolar seviyelerindeki destekten başlayan yükseliş trendine son birkaç gündür mola veren Bitcoin (BTC), bu yazının hazırlandığı saatlerde 47.450 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Daha önceki analizlerimde sıklıkla üzerinde durduğum 44.000-45.100 dolar bölgesindeki majör direncin kırılması ile hızlı bir yükseliş ivmesi yakalayarak piyasa genelinde de pozitif bir havanın esmesine yardımcı oldu.

 

Bitcoin Baybilen Kripto Haber

Yükseliş trendini devam ettirmesi halinde sırası ile 49.200 ve 51.080 dolar seviyelerinde bulunan dirençleri test edebilir. Ancak 4 saatlik grafiklerde göze çarpan ikili tepe yapısını da bu yükseliş trendi içerisinde dikkate almak gerekebilir. 46.680 dolar seviyelerinde bulunan ikili tepe desteğini gün açılışı sonrasında ziyaret etmesine rağmen, bu seviyelerden gelen alımların gücü ile kırılıma izin vermedi. 46.680 dolar ikili tepe desteğinin kırılması halinde 44.000-45.100 dolar majör bölgesi test edilebilir. Bu test sonucunda yükselen trend içerisinde kalmaya devam etmesi daha güçlü bir yükseliş ivmesinin geleceğine işaret olarak takip edilebilir.

 

Yükselen trend desteğinin kırılması ve 44.000 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde 41.900 dolar seviyelerindeki ara desteğe kadar yeni bir düşüş trendi izleyebiliriz. Bu destek seviyesinin test edilmesi halinde bir süre yatay hareketler ile yoluna devam edebilir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *