«
Bitcoin-Boga

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, son saatlerde sert bir şekilde yükselişe başladı. Altcoinleri ezerek değer kazanmaya başlayan BTC, kripto para sektörünün tekrardan toparlanmasını sağlıyor.

Çok uzun bir sürenin ardından 200 haftalık ortalama seviyesi olan 22.700 doların üzerinde 4 saatlik kapanış gerçekleştiren BTC, 23 bin dolar direnç seviyesini dahi aşmış durumda.

İlerleyen saatlerde ise Bitcoin‘in yükselişlerine devam etmesi bekleniyor. ABD’deki kıdemli ekonomistlerin “enflasyon pik yaptı” şeklinde söylemleri, riskli ürünlere iştahın artmasını sağlıyor.

Riskli yatırım araçları yükselişe geçerken, petrol, doğalgaz ve gıda fiyatları da küresel ölçekte son günlerde tekrardan düşüşe geçmiş durumda.

ABD dolar endeksi de (DXY) 109 puan seviyelerinde tepe yaptığı görülürken, lider kripto para birimi olan Bitcoin‘deki yükseliş ilerleyen saatlerde hızlanacağı tahmin edilmekte.

Bitcoin‘in tekrardan satışlar ile karşı karşıya kalmaması için ise kati suretle 22.500 – 23 bin dolar desteğini kaybetmemesi gerekiyor. Bu aralıkta akümüle olabilecek olan BTC‘de, yeni hedef 30 bin dolar olarak görülmekte.

Lider kripto para biriminin 30 bin dolar seviyelerine yükselişi ise kripto para sektörüne var olan ilginin tekrardan tavan yapmasını sağlayabilir.

Enflasyona karşıt bir ürün olarak piyasa sürülen BTC, yatırımcılarını ilerleyen günlerde enflasyon artışlarından tekrardan koruyabilecek mi? merak konusu..

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *