«
Btc-Boğa

Bütün yatırımcıların beklediği boğa sezonu artık başlıyor olabilir. Aylardır düşüş trendinde olan Bitcoin, bugün itibariyle trendi kırmış durumda. Bugün itibariyle %3’den fazla yükseliş gerçekleştiren Bitcoin, altcoinlerin ise %10’a yakın yükselişler yapmasını sağlamış durumda.

10 Kasım 2021 tarihinden bu yana kıramadığı düşen trendini bugün itibariyle kırmış olan BTC, ilerleyen saatlerde çok daha sert yükselişler yapabilir. Yayın saati itibariyle 42.000 dolar seviyelerinde konumlanan Bitcoin, gece 03.00’ta gerçekleşecek olan günlük kapanışı bu seviyelerinde üzerinde yapması durumunda ilk hedef seviyesi 45.000 dolar olması bekleniyor.

Tekrar 45.000 dolar denemesi yapması halinde bu sefer direnci kıracağı düşünülen lider kripto para, 45.000 doların kırılmasıyla birlikte ise gerçek bir boğa sezonu başlatabilir. Defalarca kez denenen bu direncin, artık zayıfladığı gözlemlenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlere göre daha zayıf olan bu direnç seviyesi, bu sefer Bitcoin’i durduramayabilir.

 

45.000 doların ardından hızlı bir şekilde 52.000 dolar denemesi yapmasını beklediğimiz BTC, kazandığı momentum ile birlikte bu direnç seviyesini de aşabilir. BTC’nin 52.000 dolar bölgesini aşması ile yeni bir boğa sezonu başlatması bekleniyor. 52.000 doların kırılmasıyla birlikte yeni ATH seviyelerini denemesi umut edilen Bitcoin’de, 100.000 dolar hedef seviyesi çok uzakta görülmemekte.

Bitcoin’in şu anki yükselişi esnasında, düşen trendini kırmayı başaran Total 2 grafiği ise çok sert bir şekilde yükselebilir. Total 2’nin yükselmesi durumunda ise altcoinlerde devasa yükselişlere şahit olabiliriz.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *