«
Altın-Btc

Rusya Ukrayna arasındaki savaşın ve FED’in faiz artırım kararlarının küresel piyasalara etkisinin konuşulduğu bu günlerde Bloomberg’in kıdemli emtia analisti Mike McGlone lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili paylaşımlarına devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i ham petrol ve teknoloji borsası Nasdaq ile karşılaştıran McGlone FED’in faiz artırım kararının Bitcoin’e olan etkisini değerlendirdi.

 

           “Bitcoin İyi Performans Göstermeye Devam Edecek!”

 

Kıdemli analist, yüksek enflasyonun ve FED’in faiz artırım kararlarının 2022 yılının Bitcoin için iyi bir yıl olmasında etkili olabileceğini ve bu yılın Bitcoin’in olgunlaşmasında önemli bir kilometre taşı niteliğinde olacağını ifade etti.

 

“Federal Rezerv, enflasyon ve savaşla karşı karşıya kalan 2022, risk varlıklarının tersine çevrilmesi için hazırlanabilir ve Bitcoin’in olgunlaşmasında başka bir kilometre taşını işaret edebilir.”

 

McGlone, paylaşımının devamında FED’in faiz artırımlarına devam etmesine rağmen “Bitcoin’in altın ve borsadan daha iyi performans göstermeye devam edeceğine” inandığını söyledi.

Kıdemli analist Mike McGlone, geçtiğimiz günlerde lider kripto para birimi Bitcoin’in uzun zamandır korelasyon içinde olduğu Nasdaq borsa endeksine karşı artan farklı bir yönüne dikkat çekmişti.

McGlone, Bitcoin’in Nasdaq’tan ayrılan hareketlerini, potansiyel bir Nasdaq ayı piyasası karşısında olumlu bir gelişme olarak değerlendirerek bu durumun BTC için iyiye işaret ettiğini söylemişti.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *