«
Btc-Düşüş

Bitcoin’e ne oldu?

Öncelikle önümüzde son derece yoğun bir takvim bulunuyor. Ay sonunda FED toplantısı yapılacak ve büyük ihtimalle varlık alımlarının azaltılmasına devam edilecek. Bununla birlikte ABD, Bitcoin’in ve kripto paraların enerji tüketimini mercek altına alıyor. Komite tarafından yapılacak çalışmada kripto para madencilerinin tükettikleri enerjinin boyutu ve çevreye muhtemel zararları ele alınacak.

Tüm bunlara ek olarak Mart ayında %70 kesinleşen FED faiz artışı da fiyatı kısa ve orta vadede baskılayacak gibi görünüyor. Devam eden regülasyon çalışmalarını da unutmamalıyız. Eğer ABD kripto paralarla alakalı sert bir yasal çerçeve çizer ve iş yasak noktasına varırsa 2020 yılındaki ayı sezonunu arar hale de gelebiliriz.

Peki günün sonunda ne olacak? Çok büyük kayıplar yaşayan kripto para yatırımcıları bunu ilk defa tecrübe etmiyor. Geçtiğimiz yılın sonunda yaptığını fiyat haberlerine bakarsanız %1000 hatta %10000 gibi artışlardan söz ediliyordu. Bu kazanımları elde eden yatırımcılar 2020 yılı içinde %80 portföy erimelerini de göğüslemiş insanlardır. Bugüne kadar doğru projelere uzun vadeli yatırım yapanlar ciddi kazançlar elde etti, bundan sonrasını ise yaşayarak göreceğiz.

 

Peki bundan sonra ne olacak?

Btc Grafik Baybilen Kripto Haber

Bitcoin fiyatı kısa süre önce 40.500 desteğini de test etti. BTC halen 41.300 bölgesinde bulunuyor yani ayılar pek pes etmişe benzemiyor. Hafta sonları genellikle düşük hacimlere alışık ve bu fırsata dönüştürülebilir. Ayılar eğer yeterli stoğa sahip ise Pazar günü akşama kadar fiyatı 38.000 bölgesindeki desteğe çekmeye çalışacak. Korku ve paniğin daha da artacağını söylemek için kahin olmanız da gerekmez. Bu senaryoda altcoinler daha ciddi kayıplar yaşayabilir.

 

Tam tersi şekilde boğalar geri dönüş yapmaya başlarsa düşük hacimli hafta sonu onları destekleyebilir. Büyük balinaların bu hafta içinde yaptığı alımlara şahit olduk ancak özellikle bireysel yatırımcıların panik satışları ayılara bu noktada ivme kazandırdı. Sonuç, BTC her geçen gün daha da ucuzlar hale geldi. Dört saatlik grafikte RSI yeniden 30’un altına indi, BTC 3 ay sonra yeniden 40.500’lü seviyeleri gördü. Yatırımcıların şu aşamada yapacak çok bir şeyi yok gibi görünüyor, stop loss tecrübesi olanların şimdiye kadar ki destek kırılmalarında nakde geçip maliyet düşürmeye başlaması muhtemeldir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *