«
Bitcoin-Future

Bitcoin, 46.451 dolar seviyesinden işlem görüyor ve bir haftadan fazla bir süredir aynı aralıkta hareket ediyorken, hoş olmayan bir durgunluk Bitcoin piyasasını ele geçirdi. BTC’nin son zamanlardaki düşük performansı, Bitcoin hakimiyetinin en son üç yıl önce 2018’de görülen bir seviye olan yüzde 39,46 oranına kadar düşmesine yol açtı. Bununla birlikte, bir süredir devam eden olağandışı yumuşak işlem günleri ve konsolidasyon, piyasanın düşüş yönündeki eğiliminin devam etmesine neden oldu. Azalan piyasa volatilitesi, BTC’nin fiyatının 5 Ocak’ta neredeyse yüzde 5 oranında düşüş kaydetmesine ve 45.722 dolara geri çekilmesine sebep oldu.

 

Bitcoin piyasasında yüksek kaldıraç oranları geri döndü.

Bitcoin Google Arama Baybilen Kripto Haber

Aralık opsiyonlarının sona ermesi, OI’nin yüzde 47,8’inin süresinin dolması nedeniyle BTC opsiyon piyasası tarihinde 5,85 milyar dolara yakın açık faizde üçüncü en büyük nispi düşüş görüldü. Vadeli İşlemler ve Opsiyonlar, lider kripto para biriminin spot fiyatı konsolide olurken, düşük işlem hacmiyle durağan kaldı. Bununla birlikte, yeni yıl coşkusu ile BTC için büyük bir geri dönüş beklentisi oluşuyor. Özellikle, OI, BTC fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyeleri olan 69 bin dolara yakın olduğu Kasım ayının üçüncü haftasında en son ulaştığı seviyelere geri dönerken, kurumsal yatırımcıların yeniden ilgi gösterdiğine dair beklentiler oluşuyor. Ancak yine de fonlama oranı gibi bir itmeye ihtiyaç duyuluyor. Kasım ayının aksine, fonlama oranları şu anda çoğunlukla nötr ve piyasayı daha oynak hale getiriyor.

Bitcoin perpetuals OI’nin Kasım ayının en yüksek seviyelerini geçmesi ve fonlama oranının nötr görünmesi ile piyasa trader’ları kaldıraç gücüne yeniden ulaşmış gibi görünüyor. Ayrıca, volatilitenin yüksek olması ve fiyatların konsolide olmasıyla birlikte, piyasa hararetli görünüyor ve kısa süreli bir sıkışma senaryosu söz konusu olabilir. Bununla birlikte, BTC’nin fiyatı çok önemli 45 bin dolar – 44 bin dolar seviyesinin altına düşerse, uzun vadeli yatırım araçları paramparça olabilir.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *