«
Bitcoin-Atm

Uruguay’ın ilk Bitcoin ATM’sinin gelmesi uzun sürmüş olabilir, ancak ATM’nin geçen hafta sonlarında müşterilerin kullanımına açılmasını takip eden ilk saatlerde 1.000’den fazla kripto işlemi gerçekleştirdiğine dair raporlar üstün başarı sağladığını gösteriyor.

Haber ajansı EFE’ye göre (Hola News aracılığıyla) ATM, Maldonado Bölgesi’nin güneydoğusundaki Punta del Este kasabasında geçen hafta Cuma günü resmen açıldı.

ATM’nin kurucuları, yerel bir kripto firması ve token operatörü olan inBierto ve Urubit adlı bir şirkettir. ATM Bitcoin ve BNB’in yanı sıra itibari para ile uyumludur. Urubit ayrıca ATM’nin kullanıma sunulması konusunda Binance’in alım satım platformu Binance Uruguay ile birlikte çalıştı.

Açılış törenine Uruguay’ın Arjantin Büyükelçisi Carlos Enciso’nun da aralarında bulunduğu devlet erkanı katıldı. Açılış töreninden fotoğraflarda ATM’nin etrafında toplanmış bir kalabalık görülüyor.

ATM’nin arkasındaki şirketler, “tamamen Uruguay’da geliştirildiğini” ve başkent Montevideo’ya ve ülkenin güneybatısındaki bir turizm merkezi olana Colonia’ya yayılmak amacıyla “Maldonado’daki ağı genişletmek istediklerini” belirttiler.

 

inBierto’nun CEO’su Adolfo Varela’nın şu sözleri aktarıldı:

 

“Uruguay uluslararası bir kripto merkezi olmak için gerekli koşullara sahip ve bu teknolojinin Latin Amerika bölgesine girmesi için giriş noktası olabilir.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *