«
Btc-Boğa

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeniden 42.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte kripto piyasası tekrardan yeşile büründü. BTC fiyatı son 24 saat içerisinde %3,7 yükseliş elde ederek 42.500 dolar seviyesini de geçti. Tek olumlu sinyal ise bu değil ve daha fazla iyimser haber gelmeye başladı.

BTC’de Son Durum Ne?

Bitcoin Google Arama Baybilen Kripto Haber

Bloomberg tarafından aktarılan ve Glassnode tarafından derlenen verilere göre, Bitcoin‘in önde gelen kripto para borsalarındaki toplam arzı son 3 yılın en düşük seviyesine geriledi. FRNT Financial CEO’su Stephane Oulette konu hakkında yaptığı açıklamada da BTC fiyatının kırılımın eşiğinde olduğunu belirtti.

 

Ünlü isim, şu an kripto para borsalarında çok fazla BTC olmadığını ve insanların satmak için hazır olarak BTC bulundurmadıklarını ifade etti. Yatırımcıların borsalardan BTC çekerek bunları cüzdanlarına aktardığını ifade eden CEO, bunun aslında ralli öncesi bir sinyal olduğunu vurguladı.

Ünlü isim, HODLER olarak bilinen uzun vadeli yatırımcıların şu an artışta olduğunu ve fiyatın buna tepki vermesi gerektiğini ifade etti. Bitcoin özellikle Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle dalgalı bir dönem yaşasa da bu durum değişmeye başladı. BTC şu an 42.000 dolar direncini kırdı ve sıradaki hedef 47.000 dolar gibi gözüküyor. 50.000 dolara kadar önemli hiçbir direnci bulunmayan BTC’nin sıradaki hedefi 52.000 dolar seviyesi olabilir gibi gözükmekte. Abra CEO’su Bill Barhydt ise daha önce yaptığı açıklamada işler durulunca fiyatın 250.000 dolara kadar çıkmasını beklediğini aktardı.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *