«
Btc

Ünlü kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru koşmasını sağlayan önemli verilere baktı. YouTube’da 473.000 aboneye sahip olan ünlü analist Nicholas Merten, yakın tarihte Bitcoin ile ilgili paylaştığı yeni bir videoda, yatırımcıların Bitcoin’i (BTC) daha uzun süre tuttuklarını söyledi ve bu, yıl sonu 100 bin dolar ve ötesi hedefleri için iyiye işaret anlamına geliyor.

“Piyasa fiyatlarının genel olarak yükselmesinin veya genel olarak düşmesinin nedeni, girişler ve çıkışlardır. Piyasada satmaya veya piyasadan satın almaya istekli daha fazla insan olduğunu bilirsek, genellikle fiyatın gideceği yönü bilebiliriz ve biz trendi çok, çok daha basit bir şekilde tespit edebiliyoruz.

Bitcoin’in yakın gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyelerine kadar ki yükselmeye başlaması için burada bir temel oluşturduk. Momentum güçlü olmaya devam ederse, gerçekten bu ay olabilir. Ama burada gerçekten tahminlerimi olabildiğince muhafazakar tutmak istiyorum ve muhtemelen bir ay, bir buçuk ay, iki ay, üç ay içinde bir şeyler göreceğimizi varsayıyorum.”

Merten, lider kripto para birimi ile ilgili kayda değer haber veya olaylarının olmamasına rağmen Bitcoin’in son zamanlarda fiyatının yükseldiğini belirtiyor.

Ünlü Analist, metriğe “güzel bir yaşam için tut” anlamına gelen HODL dalgaları olarak atıfta bulundu. Zincir üstü veriler, herkesin bir alıcının BTC’yi ne kadar süreyle elinde tuttuğunu doğrulamasına izin verdiğinden, analist, toplam BTC’nin daha uzun süre tutulduğu eğilimine dikkat çekiyor.

“24 saatlik bir süre içinde satmıyorlar, bir günden bir haftaya, bir haftadan bir aya kadar bir süre içinde satmıyorlar. Gerçekten daha uzun süreler için ellerinde tutmaya başlıyorlar.

Bu uzun vadeli yaklaşımı benimseyen daha fazla insanın olduğu genel eğilimini zincirde görebiliriz. Satış tarafında herhangi bir etkisi olmayacak, en azından uzun bir süre için.”

Bu verilere dayanarak Merten, BTC’nin bu yıl yeni zirvelere ulaşabileceğinden oldukça emin olduğunu söyledi.

“Yani Ekim ayındayız. Bu yılın sonuna kadar, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin’e kadar bir yükseliş göreceğimizi ve ardından daha yükseğe tırmanmaya devam edip fiyatta tüm zamanların en yükseklerine ulaşabilmek için zemin hazırlayacağımızı ve sonunda altı haneli rakamlara doğru çıkacağımızı umuyorduk. 100.000 dolar ana hedefimiz ve bu döngüde en heyecan verici tahminimiz ise 200.000 dolar seviyesi.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *