«
Btc--

Bitcoin (BTC), bugün yüzde 2 civarı düştü. Uzun vadeli kritik direnç seviyesi olan 51 bin dolardan reddedilen Bitcoin, analistlerin beklediği düzeltmeye başladı. Michaël van de Poppe, düşüşün sürmesi halinde 44 bin doların dip fiyat olabileceğini düşünüyor ve şöyle özetliyor:

 

”Bu aşamada 51 bin dolar, kritik bir direnç seviyesi. İzlenmesi gereken olası destek seviyesi ise 42.500-44 bin dolar bandı olabilir. Konsolidasyon için bu seviyeyi izleyebiliriz. Yine de eski bir direnç olan 40.600 dolara gerileme de mümkün.”

 

Bir diğer analist Scott Melker, “fazla yükselme sinyali” veren bölgeden çıkmaya çalışan göreceli güş endeksi (RSI) sayesinde daha küçük zaman çerçevelerinde U dönüşü yaşanmasının olası olduğunu düşünüyor. Güvenilir bir yükseliş için gerekli zincir üstü hacmin artması da bu durumu destekliyor.

 

Altcoinler de çakıldı 

Altcoinler de gün içinde Bitcoin ile birlikte düştü ve klasik olarak daha büyük değer kayıpları yaşadı. Yüzde 6’nın üzerinde düşen Ethereum (ETH) 3 bin dolar desteğini kaybederken, en büyük 10 kripto para arasında en fazla değer kaybını yaşayan ise yüzde 14 ile Solana (SOL) oldu. Yüzde 8 değer kaybederek 2,65 dolara gerileyen Cardano (ADA), yine de hafta genelinde yüzde 34 değer kazanmış durumda.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *