«
Bitcoin

Bitcoin (BTC), 29 Aralık’ta BTC/USD’yi 46.600$’ın altına çeken yeni bir düşüşle kayıplarına ekledi.

D135C7Ba Eadb 4F13 81B9 6Bc5Fd82Cd6D Baybilen Kripto Haber

RSI “aşırı satıldı” yanıp sönüyor
Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, paritenin Wall St. açılışından önce 48 saatlik düzeltmesini %10,4’e çıkarmak için zeminden vazgeçtiğini gösterdi.

Bilinen bir davranış modelindeki son hareket olan piyasa, Bitcoin’in Aralık ayında hareket ettiği aralığın çok fazla oyunda kaldığını gösterdi.

Piyasa katılımcıları yılı cansız bir sona erdirirken, popüler tüccar ve analist Scott Melker, kısa zaman dilimlerinde mevcut seviyelerde olası bir satın alma fırsatı fark etti.

Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI), diğer yükseliş sinyallerine ek olarak, klasik bir satın alma tetikleyicisi olan düşüş sırasında “aşırı satım” bölgesine girmişti.

Fırsatla ilgili birkaç tweet’ten birinde, “Küçük zaman dilimlerinde işlem yapıyorsanız, burada uzun vadeli bahis oynamanın çok sağlam bir riski/ödülü var” diye yazdı.

“RSI aşırı satıldı, saatte bir boğa divası yapmak üzere, EQ aralığında, minimum hacimde düşük inançlı satış.

BTC/USD daha sonra en düşük seviyelerden sıçrayarak 47.000$’ın üzerine çıktı.

Melker daha önce, menzile bağlı Bitcoin için genel olarak “hiçbir şeyin değişmediğini” savunarak 52.000 dolardan geri çekilmeyi savunmuştu.

 

Brandt: Panik satışları “henüz gerçekleşmedi”
Ancak herkes iyimser değildi.

İlgili: ‘Net nötr’ – Yükselen Bitcoin döviz bakiyeleri, Huobi Çinli kullanıcı bloğundan kaynaklanıyor olabilir

Hafta başında tatillerde likidite düşük piyasalarda “sahte kırılmalar” konusunda uyarıda bulunan kıdemli tüccar Peter Brandt, şimdi daha fazla aşağı yönlü yer arıyor.

Aralık ayının başından daha kötü bir “panik teslimiyet” aşaması, yine de bir tartışma konusudur.

Diğerlerine göre perakende yatırımcılar, küçük bakiyeli cüzdanlardaki artışlara ve yıl boyunca güçlü hodl davranışının kanıtlarına işaret ederek, mevcut seviyelerde toplu satışa eğilimli olmadıklarını savundu.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *