«
Bitcoin

Ünlü analist PlanB, kripto para piyasalarındaki son erimeye rağmen Bitcoin’in yıl sonuna kadar altı haneli bir fiyata ulaşacağına inanıyor. Twitter’da 833.000 takipçiye sahip olan ve PlanB takma adını kullanan ünlü analist, stok akış (SF2) modeline göre BTC’nin Aralık ayında 100.000 dolar veya üzerinde kapanacağını söyledi. Ancak, logaritmik regresyona veya zaman modeline dayanarak nicel bir analiz yapan PlanB, lider kripto para biriminin 30.000 dolara düşebileceğini de belirtti.

“Peki Bitcoin’in Aralık kapanış fiyatı ne olacak?

– S2F modeli 100 bin dolar diyor

– Zaman modeli (logaritmik regresyon) 30 bin dolar diyor

Önümüzdeki birkaç ay ilginç olacak. Param elbette S2F’de.”

Bitcoin söz konusu olduğunda, stoktan akış modeli, halihazırda var olan arz miktarına kıyasla her yıl piyasaya giren yeni arz miktarını ölçerek lider kripto para biriminin fiyatını tahmin etmeye çalışır.

Zaman modeli veya logaritmik regresyon ise büyümenin zamanla yavaşlamadan önce hızla hızlanacağı varsayımına dayanarak Bitcoin fiyatını tahmin etmeyi amaçlar. CoinGecko’ya göre, BTC, yazının yazıldığı sırada 43.600 dolar civarında işlem görüyor.

PlanB ayrıca, öngörüsüyle ilgili tepkilere yanıt olarak, BTC’nin Aralık ayında 100.000 dolarlık bir kapanış fiyatına ulaşamaması durumunda hisse senedi akış modelinin geçersiz olacağını söyledi.

“Fiyat 100 bin dolara (100 bin ortalama yapmak için) çıkmalı veya S2F modeli ölür.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *