«
Xrp

Bilindiği üzere 2021 yılında birçok XRP transferleri gerçekleştirildi. 2022’nin ilk gününde, teknoloji devi Ripple‘dan bir hamle geldi. Ripple, planlanan düzenli fon transferlerinin bir parçası olarak, bir milyar XRP’yi piyasaya sürdü.

Ripple Bir Milyar XRP’yi Piyasaya Sürdü

Teknoloji devi Ripple, yılın ilk günü bir milyar XRP’nin kilidini açtı. Bu işlem genel olarak her ayın ilk günü yapılır. Bunun yanında son birkaç yıldır bu sürümlerin her biri 500 milyon token taşıyan iki işlem olarak gerçekleştirildi. Ayrıca belirtmek gerekirse bu işlemler 2017’den beri otomatik olarak yapılıyor.

Belirlenen bu otomatik sistemin kuralı, bir milyar XRP serbest bırakıldıktan sonra, 800-900 milyon, Ripple’ın serbest bırakılan çok fazla fona ihtiyacı olmadığı için emanette kilitleniyor. Geri kalanı XRP’nin likiditesini desteklemek için kullanılıyor. Ayrıca kripto borsalarına veya şirketin müşterilerine gönderiliyor.

Bunun yanında XRP ile ilgili konulara bakacak olursak dün belirttiğimiz üzere Avukat Jeremy Hogan, Twitter hesabı üzerinden, uzun zamandır süren Ripple ve SEC davasının Nisan 2022’ye kadar sonuçlanacağını söyledi.

Son olarak haberin yazımı esnasında XRP, CoinMarketCap verilerine göre; 0,8412 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: https://www.btchaber.com/ripple-bir-milyar-xrpnin-kilidini-aciyor/

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *