«
Bitz

Çinli kripto haber sitesi 8BTCnews, Çin merkezli bir kripto para borsasının daha kapandığını bildirdi. 8 Ekim’de, Çin’de dört yıldır faaliyet gösteren kripto para borsası BitZ, web sitesinde kademeli olarak kapanmaya başladığını duyurdu. Süreç 21 Ekim’e kadar tamamlanacak. Duyuru, 26 Eylül’de Çin hükümeti ve Merkez Bankası (PBOC) tarafından yeni düzenleyici yasalar yayınlandığında, platforma yeni kullanıcı akışının durdurulduğu belirtildi.

Mevcut Çinli kullanıcılar 21 Ekim’den önce yatırımlarını diğer borsalara ve cüzdanlara çekebilecekler. BitZ ekibi, kullanıcı yatırımlarının tamamen güvenli olduğundan emin.

8 Ekim itibariyle borsa, Çin’in tüm bölgelerindeki kullanıcılardan yatırım kabul etmeyi bırakıyor. Sadece al-sat ve para çekme işlemleri çalışmaya devam etmekte.

14 Ekim’de al-sat özelliği de kapatılacak. Tamamlanmayan işlemler otomatik olarak iptal edilecek. Kalan yatırımlar, ilgili kripto paranın depolandığı hesaba aktarılacak. 21 Ekim’de ise kullanıcılar borsanın web sitesine erişemeyecek. 21 Ekim’den sonra, büyük kripto paraların (Bitcoin, Ethereum ve USDT) çekilmesi, yalnızca kullanıcının kimliği doğrulandıktan sonra e-posta yoluyla manuel olarak gerçekleştirilebilecek.

Borsa ayrıca, coin başına 0,16 USDT ödeyerek yerel parası DKKT’yi kullanıcılardan geri satın alacak. Bitz ekibi, dört yıl boyunca platformunu seçtikleri için tüm kullanıcılara teşekkür etti.

Daha öncesinde, Huobi borsası da Çin’den çekilme sürecini başlatmıştı. Tüm kripto-fiat işlemleri 31 Aralık’ta sona erecek. Çin’deki diğer kripto para borsaları da ya kapanıyor ya da Çin pazarından çekiliyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *