«
Binance

Büyük kripto para borsası Binance, 2022’de FTX’ten gelen rekabetle birlikte bitcoin (BTC) vadeli işlem piyasasına hakim olmaya devam edecek. Aynı zamanda, kripto araştırmacısı Arcane Research, daha katı düzenlemelerin, tüm merkezi borsaların yeni yılda merkezi olmayan alternatifler tarafından zorlanacağı anlamına geleceğini tahmin ediyor.

Arcane Research yeni bir raporda, bitcoin vadeli işlem ticareti pazarındaki faaliyetin şüphesiz geçen yıl Binance tarafından domine edildiğini yazdı. Rapora göre, başlangıçta yalnızca spot borsa olarak başlayan borsa, kapsanan 360 günün 308 günü boyunca açık faizle en büyük bitcoin vadeli işlem borsası oldu. yıl boyunca.

Ancak popüler borsa bazı rakiplerden pazar payı kazanırken, diğerleri mücadele ediyor. Bunlar arasında en dikkate değer olanı, geçen yıl boyunca bitcoin vadeli işlem piyasasındaki açık ilgi payının arttığını gören FTX’tir.

Arcane, gelecek yıl için kristal küreye bakarak şunları söyledi:

“Binance, açık faizle en büyük bitcoin vadeli işlem borsası olarak konumunu sürdürecek” ancak aynı zamanda FTX’ten “çetin rekabetle karşı karşıya kalacak”.

2021 boyunca pazar payında istikrarlı bir büyümenin ardından, FTX’in bitcoin vadeli işlem ticaretindeki pazar payı, kurumsal olarak daha baskın olan Chicago Ticaret Borsası (CME) ile neredeyse aynı oldu ve her iki borsa da genel açık pozisyonun %15 ila %20’sini gördü. .

Screenshot 2021 12 31 At 10 51 20 Media Library Original 2018 1588 Baybilen Kripto Haber

Arcane, 2022 için bunun merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) türevlerin daha yaygın hale geldiği ve Binance ve FTX gibi geleneksel merkezi borsalar pahasına vadeli işlem tüccarlarını cezbettiği bir yıl olacağını tahmin ediyor.

Raporda, “Piyasa daha da katı düzenlemeler yaşayacak, bu da modus operandi’yi yüksek kaldıraçla ticaret yapmak isteyen herkes için serbest bir liman olarak korumayı zorlaştıracak” dedi.

Bu nedenle, “merkezi olmayan türev borsalarının, ilişkili protokol riskine rağmen daha fazla tüccar çekeceğini” ekledi.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *