«
Stop-Loss

Stop Emri Nedir?

Binance Vadeli İşlemlerde, Stop-Limit Emri ve Stop-Piyasa Emri olmak üzere iki tür stop emri vardır.
Stopp Baybilen Kripto Haber
Stop-limit emri nedir?
Bir stop-limit emrini anlamanın en kolay yolu, onu stop fiyatı ve limit fiyatı olarak bölmektir. Stop fiyatı basitçe limit emrini tetikleyen fiyattır, limit fiyatı ise tetiklenen limit emrinin fiyatıdır. Bu, stop fiyatınıza ulaşıldığında limit emrinizin hemen emir defterine verileceği anlamına gelir.
Stop ve limit fiyatları aynı olabilse de, aynı olması şart değildir. Aslında, stop fiyatını (tetikleme fiyatı) satış emirleri için limit fiyatından biraz daha yüksek veya alış emirleri için limit fiyatından biraz daha düşük belirlemeniz daha güvenli olacaktır. Bu, stop fiyatına ulaşıldıktan sonra limit emrinizin gerçekleşme şansını artırır.
Bir stop-limit emri nasıl verilir?

Sell Buy Baybilen Kripto Haber

1)Stop-limit emri vermeden önce, limit emrini tetikleyen stop fiyatını seçmeniz gerekir. Limit emrini tetikleyen stop fiyatı varsayılan olarak        “Son Fiyat” olur. Stop-limit emriniz için tetikleme fiyatı olarak “Son Fiyat” veya “Değer Fiyatı” seçeneğini belirleyebilirsiniz.

2)”Emir Miktarını” girin ve “Al/Uzun” veya “Sat/Kısa” seçeneğini tıklayın.

 

 

 

 

 

Stop-piyasa emri nedir?
Stop-piyasa emri, Stop-limit emrine benzer şekilde, stop fiyatını tetikleyici olarak kullanır. Ancak stop fiyatına ulaşıldığında bunun yerine piyasa emrini tetikler.
Bir stop-piyasa emri nasıl verilir?

  Stop Market Baybilen Kripto Haber1)Stop-piyasa emri vermeden önce, piyasa emrini tetikleyen stop fiyatını seçmeniz gerekir. Piyasa emrini tetikleyen stop fiyatı varsayılan             olarak “Son Fiyat” olur. Stop-piyasa emriniz için tetikleme fiyatı olarak “Son Fiyat” veya “Değer Fiyatı” seçeneğini belirleyebilirsiniz.

2)”Emir Miktarını” girin ve “Al/Uzun” veya “Sat/Kısa” seçeneğini tıklayın.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *