«
Binance

Piyasa değerine göre en büyük kripto borsası olan Binance, Norveç’teki hizmetlerini askıya aldığını duyurdu. Ayrıca firma, web sitesinin dil seçeneklerinden Norveççe’yi kaldırıyor.

Son zamanlarda, kripto borsası, düzenlemeler konusunda dünya çapında baskı altında. Sonuç olarak Binance, artık Norveç pazarında bazı ürün ve hizmetler sunmadığını söyledi.

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın önde gelen kripto borsası Binance’e göre, değişiklikler “anında” yürürlüğe giriyor. Ekip, haberi 27 Ağustos Cuma günü web sitelerinde duyurdu.

Duyuruya göre Binance, Norveççe dil web sitesi desteğini de askıya aldığını söyledi. Buna ek olarak, Norveççe herhangi bir resmi Telegram veya diğer çevrimiçi haber kanallarını tutmadığını belirtti.

Örneğin Binance, piyasa oyuncularının düzenleyicilerle daha fazla işbirliği yapma şansı sunduğu için kripto endüstrisi için düzenleyici çerçevede ilerlemeyi memnuniyetle karşıladığını belirtti. Bu açıdan bakıldığında, ekip şunları söyledi:

Her kullanıcıya fayda sağlamayı amaçlayan politika oluşturma konusunda yapıcı bir şekilde çalışmaya kararlıyız.

Son zamanlarda, Norveç Mali Denetleme Kurumu (Finanstilsynet), kripto yatırım ve ticaretinin riskleri konusunda uyardı. Düzenleyiciye göre, kripto borsaları kara para aklamayı önleme (AML) kurallarına uymalıdır. Dahası, tam bir yasal çerçeve ihtiyacını da ekledi.

Geçen hafta Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank, Binance Holdings Limited’i ve yerel sakinlere kripto hizmetleri sunan varlıklarını uyardı.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *