«
Bic_Binance_Smart_Chain_Bug_Bounty

Son incelemelerin ışığında “kullanıcı korumasını daha da geliştirmek” için Binance artık tüm kullanıcılar için Orta Düzey Doğrulama gerektirecek.

Binance bloguna göre Orta Düzey Doğrulama, şirketin Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) çabalarını destekliyor. Bunlar, şirketin “kullanıcı korumasını ve risk yönetimi protokollerini daha da geliştirme” çabalarının bir parçasıdır. Açıklama, politika değişikliğini “gelişen küresel uyumluluk standartları ışığında” bir ürün ve hizmet incelemesinin parçası olarak tanımladı.

Yatırımları güvence altına almak için uygunluk
Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada, şirketin uyumluluk standartlarını karşılamak için gösterdiği çabaları övdü. Zhao, “Son dört yılda, güvenlik ve kullanıcı korumasına büyük yatırımlar yaparak, yüksek profilli soruşturmalarla dünyanın dört bir yanından kolluk kuvvetlerini destekleyerek ve siber suç mağdurlarının milyonlarca dolar değerinde çalınan fonları geri almasına yardımcı olarak temelleri attık” dedi. Küresel standartları iyileştirmek için politika yapıcılarla işbirliği yapmayı umduğunu da sözlerine ekledi.

19 Ağustos’ta Zhao, “saygın yatırımcılar” ile yaklaşan bir finansman turu beklediğinden bahsetti. Binance CEO’su, şirketin yatırımcı tabanını geliştirerek kendisini daha fazla meşrulaştırmak için nasıl çalışacağını ayrıntılı olarak anlattı. Getirmesini umduğu bazı özellikler arasında çeşitli bir büyük harf tablosu ve uygun yönetişime sahip bağımsız bir kurul yer alıyor.

Binance yeni işe alımlar
Zhao kısa süre önce neredeyse tüm zamanını uyum için harcadığını ve “borsanın günlük operasyonlarına gerçekten dahil olmadığını” itiraf etti. Politikadaki değişiklikler ve uyumluluğa yapılan yatırımların yanı sıra Binance, düzenleyici deneyime sahip çalışanları işe almak için önemli kaynaklar ayırıyor. Bu haftanın başlarında, Zhao en büyük önceliğini uyumluluk deneyimine sahip kişileri işe almak olarak belirledi.

Bu işe alınanlar arasında Mali Eylem Görev Gücü’nün eski yöneticileri, eski bir Demokrat Senatör olan Max Baucus ve küresel kara para aklama başkanı olarak eski ABD Hazine müfettişi Greg Monahan yer alıyor. Ek olarak Binance, Singapur Borsası’nın eski baş düzenleyici görevlisi Richard Teng’i Asya finans merkezindeki şefi olarak kuruyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *