«
Binance-Vadeli-Islem

Binance, başka bir ülke için vadeli işlem özelliklerini bir kez daha kaldırdı, bu sefer Brezilya müşterileri ticaret özelliklerine erişemeyecek.

En son hamle, Brezilya’dan gelen düzenleyici baskının arkasından geliyor. Binance, ülkedeki yerel düzenlemelere uymak için Cuma gününden itibaren Brezilya platformunda vadeli işlem sözleşmelerinin ticaretini askıya aldı.

Binance sözcüsüne göre, hareket doğrudan Brezilyalı düzenleyicilerle ilgili bir emirden geliyor, “Brezilya düzenine saygı göstermek için Binance web sitemizde kısıtlamalar uyguladı ve türev ürünlerin pazarlamasını durdurdu. Yeni değişiklikler varsa, yerel kullanıcılar için en uygun çözümleri bulmak için değerlendirecek ve ilgili paydaşlarla proaktif olarak ilişki kuracağız. Bir karar aldığımızda ve duyurmaya hazır olduğumuzda daha fazla bilgi paylaşacağız” dedi.

Brezilya kripto endüstrisini verimli bir şekilde düzenlemek istiyor
Son zamanlarda, Brezilya Merkez Bankası Başkanı Roberto Campos Neto, yerel düzenlemelerin yatırımcıların kripto para talebini kolaylaştırması gerektiğini belirterek kripto endüstrisi hakkında yorum yaptı. Neto, kripto para birimlerinin ödeme platformlarında büyük rol oynayacağına inanıyor. Merkez Bankası Başkanı, sektörün ülke içinde dijital ödemelerin büyümesinde kilit rol oynadığına inanıyor ve “Bu, insanların ödemelerin çok hızlı, açık, güvenli ve her anlamda şeffaf olması ihtiyacından kaynaklanıyor” dedi.

Binance sıkıştırmaya devam ediyor
Brezilya’daki son hamle sürpriz değil. Binance, dünya genelindeki küresel düzenleyici kurumlardan gelen tepkilerin ardından ürün teklifini aktif olarak azaltıyor. Kripto borsası en son, hizmetlerinden yararlanmak için tüm kullanıcıların borsa aracılığıyla kendilerini doğrulamalarının gerekeceğini duyurdu. Duyuru, hareketin “kullanıcı korumasını daha da geliştirmek” olduğunu belirtti. Son hareket, borsanın küresel ölçekte faaliyet göstermeye devam etmek için küresel kabul ve düzenleyici dostu koşullar için bastırdığının açık bir göstergesidir.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *