«
Xrp-Ada-Doge

Cool Valley Belediye Başkanı Jayson Stewart, her bir sakine 1.000 dolara kadar Bitcoin verilmesi için dilekçe verdi. Ancak, anlaşma bir yakalama ile geliyor.

Az bilinen bir Missouri kasabasının sakinleri, ülkede sakinlerine kripto para dağıtan ilk kişiler olabilir. Cool Valley Belediye Başkanı Jayson Stewart istediğini yaparsa bu rüya gerçek olabilir. KSDK News’e göre, Stewart kasabanın 1500 kadar sakinine her birine 1.000 dolar BTC vererek kripto para biriminde hızlandırılmış bir kurs vermek için fon toplamaya başladı.

Stewart, dijital para birimine sahip olmanın kasabayı önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde değiştirebileceğini düşünüyor. Belediye Başkanı, “Düzenli dokuz ila beş işte çalışmaktan birkaç yıl içinde 80 milyon doları aşan bir değere geçmek gibi, hayatları tamamen değişen arkadaşlarım var” diyor. Projeyi finanse edecek sermayenin çoğunun birkaç anonim Bitcoin yatırımcısından bağışlanacağını da ekliyor. Stewart, “Birkaç milyon dolara kadar topladığım herhangi bir parayı eşleştirmeyi kabul eden çok destekleyici bazı bağışçılarım var” diyor.

Kasabanın, projenin özel yatırımlarla birlikte yürümesi için hükümet fonu sağlamaya çalıştığını da sözlerine ekledi. “COVID-19 yardımından gelen yardım parasının bir kısmının” proje için de kullanılabileceğini öne sürüyor. Ayrıca, şehrin hızlandırması ve deneyi finanse etmesi de mümkündür.

Stewart, dijital para biriminin dijital altın gibi olduğuna inandığını ve “şehrimdeki her bir hanenin ister 500 ister 1000 dolar olsun, bir miktar Bitcoin aldığını görmek istediğini” söylüyor.

Ama… bir yakalama var
Söylediği gibi, kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen öyledir. Ve Stewart’ın önerdiği anlaşma iyi olsa da, anlaşmaya bağlı oldukça büyük bir ip var. Programa katılan hiç kimse dijital para birimini “birkaç yıl” boyunca satamaz.

“Bitcoin için bir hak kazanma programı gibi bir yere koyuyoruz. Buradaki fikir, gerçekten tam erişim elde etmeden önce belki de beş yıl boyunca ona dokunmamanızdır.” Belediye başkanının ofisi fikirler üzerinde çalışıyor çünkü Stewart, en büyük endişesinin birisinin bir arabayı veya başka bir kısa vadeli finansal ihtiyacı ödemek için paralarını hemen satması olduğunu söylüyor. Belediye Başkanı, “Ve bunca yıl sonra Bitcoin 500.000 dolar civarında oturduğunda, buna gerçekten pişman olacaklar” diyor.

Stewart, şehrin sakinlerine kripto para birimini güvenli bir şekilde nasıl kullanacakları ve saklayacakları konusunda ücretsiz dersler sunacağını söylüyor.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *