«
Bak-Nk-Of-America

[web_stories title=”false” excerpt=”false” author=”false” date=”false” archive_link=”true” archive_link_label=”” circle_size=”150″ sharp_corners=”false” image_alignment=”left” number_of_columns=”1″ number_of_stories=”5″ order=”DESC” orderby=”post_title” view=”circles” /]

 

Bir blockchain hizmetleri ve tokenizasyon firması olan Paxos, geçtiğimiz Nisan ayında başlayan D Serisi fonlama turuna Coinbase Ventures, FTX, Bank of America ve Founders Fund’ı destekçileri olarak ekledi. Bu kurumlar “stratejik yatırımcılar” olarak listelenmiş ancak katkılarının tutarları açıklanmamıştır. Paxos şimdi 540 milyon dolardan fazla fon topladı.

Bank of America, FTX ve Coinbase Paxos’a Yatırım Yapıyor

Önde gelen iki kripto para borsası ve ikinci en büyük ABD bankası, diğer geleneksel firmalara takas ve tokenleştirme hizmetleri sunmaya odaklanan New York merkezli bir blok zinciri altyapı firması olan Paxos’a yatırım yaptı. Bank of America, FTX ve Coinbase, şirketin geçen Nisan ayında başlattığı en son D Serisi fonlama turuna “stratejik yatırımcılar” olarak katıldı.

Bank of America’nın firmaya olan ilgisi garip değil. Şirket, üçüncü tarafların hisse senedi işlemlerini gerçekleştirmesine izin veren bir blok zinciri platformu olan Paxos Settlement hizmetlerine bankayı dahil etti. Ancak Paxos’a yatırım yapmak, blockchain teknolojisinin daha fazla mevcut olduğu ve geleneksel finansal kurumlarla birlikte kullanıldığı bir gelecek gördükleri anlamına geliyor. Bununla ilgili olarak Paxos CEO’su Charles Cascarilla şunları söyledi:

Paxos, açık, erişilebilir ve dijital bir ekonomiyi kolaylaştıracak düzenlenmiş altyapıyı oluşturmak için yenilikçi teknolojiyi kullanır. Bu alanı tanımlıyoruz ve bu pazar liderlerinin yanı sıra kurumsal çözümlerimizi büyütmekten heyecan duyuyoruz.

Bu D Serisi finansman turu, Paypal Ventures ve Mithril Capital gibi şirketlerden 300 milyon dolardan fazla para toplayan önemli yatırımların katılımını da içeriyordu.

Stabilcoin Tartışması
Firma, diğer rakip firmalara göre bir avantajı olduğunu belirtiyor: Ekim 2020’de Bitlicense’i verilen New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’nı (NYDFS) almış olması, tam olarak düzenlenmiş bir platform olma avantajı. Müşterilerinden bazıları PayPal, Bank of America’dır. , Credit Suisse, Societe Generale ve Revolut.

Paxos ayrıca piyasadaki iki stablecoin’in koruyucusu ve ihraççısıdır: Binance USD ve Paxos Standard. Şirket, geçen hafta stabilcoinlerini destekleyen varlıkları açıkladı ve stabilcoinlerini %100 nakit veya nakit eşdeğerleri ile desteklemeyen diğer şirketler için sert eleştiriler aldı. CCO’su Dan Burstein, hiçbir düzenleyicinin bu davranışlara izin vermeyeceğini belirterek bu organizasyonlara seslendi.

Paxos ayrıca blok zinciri ve geleneksel finans piyasalarını kendi başına birbirine bağlamakla da ilgileniyor. Geçen yıl, kendi bankacılık işini yürüttüğü için Para Birimi Denetleme Ofisi’nden (OCC) bir ABD Banka Tüzüğü için Ön Şartlı Onay aldı.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *