«
Kripto Para

Kripto para birimlerinin ‘Vahşi Batı’sı yakında Washington’daki düzenleyiciler tarafından evcilleştirilebilir. Kongre aracılığıyla çalışan altyapı faturasına yeni vergiler de gelebilir.

Ancak kripto piyasaları her şeyi adım adım atıyor gibi görünüyor. Bitcoin, Perşembe günü 41.000 dolar civarındaki son zirvelerinden aşağı doğru 39.0000 dolar civarında işlem gördü, ancak neredeyse hiç çökmedi. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, kısmen tokenin çekiciliğini artırabilecek bir teknoloji yükseltmesine yanıt olarak %5 artışla 2.800 dolara yükseldi.

Piyasanın tepkisini okumanın bir yolu: Daha fazla düzenleme sürpriz olarak gelmiyor ve bu kötü bir şey olmayabilir.

Kripto boğalarının gördüğü gibi, düzenleme ana akım finansal danışmanlara ve varlık yöneticilerine kapı açacak ve borsada işlem gören fonlar, yatırım fonları ve diğer yatırım araçları gibi ürünler aracılığıyla kripto pazarlarına erişmelerine yardımcı olacak. Bankalar ve diğer “fintech’ler”, ödemeler, saklama, borç verme ve uzlaşma dahil olmak üzere daha fazla kripto hizmeti sunmak için daha fazla düzenleyici netlikten yararlanabilir.

Bununla birlikte, şeytan ayrıntılarda gizlidir: hem Kongre’de hem de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu gibi düzenleyici kurumlarda tartışılan yeni menkul kıymetler kuralları, vergi teklifleri ve yönergeler.

Acil bir endişe, altyapı faturasıdır. İlk taslak, kripto işlemlerine ek raporlama gereklilikleri getirerek ve “komisyoncu” tanımını madencileri, yazılım sağlayıcılarını ve diğerlerini içerecek şekilde genişleterek vergi gelirinde 28 milyar dolar artırabilecek bir hüküm içeriyordu.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *