«
Bitcoin-Ripple
Popüler bir kripto para stratejisti ve trader, piyasadaki belirsizlik devam ederken, Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) için çarpıcı değerlendirmede bulundu.

Analist, Bitcoin ve Ripple için konsolidasyonun bu hafta da devam etmesini bekliyor

Sektörde Credible olarak bilinenen analist, 310.600 Twitter takipçisine, Bitcoin (BTC)’in bu hafta konsolidasyona devam etmesini beklediğini söylüyor. Analiste göre, BTC kilit destek 38-39 bin dolar ile 41-42 bin dolar arasında kilit direnç arasında sıkıştığı için, durgun bir hafta geçirecek. Analist, konsolidasyon sonrası BTC’nin ivme kazanacağını iddia ederken, önemli destek noktalarının kaybedilmesi durumunda BTC’nin 36.200 dolara çakılabileceğine dikkat çekiyor.
Bitcoin (BTC)’den sonra Ripple (XRP)’ı inceleyen analist, 19 Şubat’ta 0,76 dolardan 0,85 dolara kısa süreli bir rallinin ardından XRP’nin bu hafta yatay yönde işlem göreceğini vurguladı. XRP rallisinin oldukça iyi bir hamle olduğunu söyleyen analist, konsolidasyonun devam etmesini bekliyor. Credible Crypto, XRP’de yükseliş beklerken ve fiyatın 1,00 doların üzerindeki minimum hedefine ulaşacağını tahmin ediyor. Stratejist, eşler arası ödeme ağı Hedera Hashgraph’ın (HBAR) fiyat hareketini de izliyor. Analist, altcoin’in 0.20 dolara geri çekilmesinin hala mümkün olduğunu belirtiyor.

Ünlü CEO’dan kaygılandıran ”ayı piyasası” yorumu

Huobi CEO’su Du Jun, dün CNBC ile yaptığı son röportajda, 2024’ün sonlarına veya 2025’in başlarına kadar başka bir Bitcoin (BTC) boğa koşusu beklemediğini söyledi. CEO Du Jun, mevcut Bitcoin grafik modellerinin geçmiş Bitcoin halving döngülerine benzer olduğunu söyledi. Yönetici, BTC fiyatının dört yılda bir gerçekleşen halving sürecine yakından bağlı olduğuna inanıyor. Halving, Bitcoin madenci ödüllerini yarıya indiren ve yeni BTC madenciliğinin karmaşıklığını artıran Bitcoin’in temel kodunun bir parçasıdır. Daha önce, Bitcoin halving 2012, 2016 ve 2020’de gerçekleşti ve önümüzdeki halving yılında BTC fiyat artışını gördük. Ancak zirvelerin ardından BTC fiyatı önemli ölçüde düştü. Son zamanlarda, BTC fiyatı bir süredir 40 bin doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Hafta sonu boyunca, BTC fiyatı bir kez daha 39 bin doların üzerine çıkmadan önce 38 bin doların altına bir anlık düşüş yaşadı.
Faiz oranı artışları ve Rusya-Ukrayna krizi gibi küresel makro faktörler, hisse senetleri ve kripto para üzerinde ciddi baskı oluşturuyor. Analistler Bitcoin fiyatının 30 bin doların altına daha da düşebileceğine inanıyor. Bununla ilgili konuşan Huobi CEO’su şunları söyledi:
 ”Tam olarak tahmin etmek gerçekten zor çünkü piyasayı etkileyebilecek pek çok başka faktör de var – örneğin savaş dahil jeopolitik konular veya son zamanlardaki Covid de piyasayı etkiliyor.”
Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *