«
Analiz-Grafik

Bitcoin ve tüm kripto para piyasası çift haneli kayıplarda, birçok altcoin 38 bin dolar desteğinin kırılmasıyla kırmızıya döndü. Bu piyasanın sonu mu? Bir ayı piyasasının başlangıcı mı? En son Youtube yayınında, kripto analisti ve girişimci Joe Parys, bazı iyi ve kötü haberleri güncelledi.

Bitcoin ve altcoin piyasası için kötü haberler

Kötü haber, piyasa genelini saran çift haneli kayıplar. Geçen haftaya göre Bitcoin %18, Ethereum%27, Cardano %24, Solana %35 değer kaybetti. Bitcoin sert düşürüyor ve 34 bin dolar bölgesini bile zor koruyor. Analiste göre 30 bin dolar kırılırsa sıradaki destekler 25 bin, 20 bin ve ardından 10 bin. Bunu tetikleyen iki ana sebep var:

 

Sebep 1: Rusya Merkez Bankası,kripto madenciliği ve ticaretine genel bir yasak getirmeyi teklif ediyor ve fiyat, 2020 çöküşünden bu yana RSI’da görülen en aşırı satım seviyesine kadar düştü.

Sebep 2: SEC, MicroStrategies’in Bitcoin muhasebesini reddediyor. MicroStrategy, Bitcoin’in en büyük sahiplerinden biridir. Ancak SEC, Bitcoin ile kazançlarını ve kayıplarını nasıl raporladıklarından memnun değil.

 

 

İyi haberler

İyi haberlere gelince, piyasanın geri döneceği çoğu analistin ortak kanısı. Daha öncede yaşandığı gibi düşüş uzun sürebilir. Piyasanın ATH seviyelerinden uzaklaştığı zamanlar fırsat olarak görülen yerdir. Şuanda bile birçok metaverse ve NFT odaklı altcoin projesi erken yatırımcı olma şansı tanıyor. Analist Joe Parys, kendi ifadeleriyle şunları söylüyor:

Şimdi bunu söylemek delice geliyor ama uzun vadede şans her zaman var. Bu yılın sonuna kadar potansiyel olarak 100.000 dolar fiyatlı Bitcoin görebileceğimize inanıyorum.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *