«
Xrp

Ripple fiyatı düşüş trendini kırmaya hazırlanırken analistler altcoin’in yükseliş momentumu oluşturduğuna dikkat çekiyor. Altcoin’in avukatları, mahkemeye ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bazı delilleri gizlediğine inandıklarını bildirdi. SEC’in cevaplarını iletme süresinin uzatılması talebi kabul edildi.

Ripple ile SEC davasındaki son gelişmeler neler?

Analistler, piyasa değeri bakımından 6. sırada yer alan altcoin’in yükseliş momentumunda bir artışa tanık olurken, Ripple fiyatı bir kırılmaya hazırlanıyor. Pek çok analist, Ripple’ın fiyat trendinde 0,90 doların üzerinde bir hedef belirleyerek bir yükseliş öngörüyor. Altcoin 0,90 doların üzerinde 200 günlük Basit Hareketli Ortalamasına doğru ilerlerken, XRP’nin fiyatı yükseliş momentumu oluşturdu. Bunların yanı sıra savunma avukatı James K. Filan tarafından paylaşılan son güncellemelere dayanarak, Nisan 2022, SEC ve Ripple davasında belirleyici bir ay olabileceği düşünülüyor.

Aralık 2020 tarihinden bu yan süren davada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) cevaplarını hazırlamak için ek süre talebi kabul edildi. Bu durum, XRP yatırımcıları arasında bir yükseliş hikayesini körükledi. Ripple CEO’su ve yöneticisi Brad Garlinghouse ve Chris Larsen, SEC’in şikayetine yanıt vermek için sürenin uzatılması için bir dava açmıştı. Uzatma 8 Nisan 2022’ye kadar verildi. Taraftarlar, SEC’in cevabının altcoin fiyatını önemli ölçüde etkileyeceğine inanıyor.

 

Analistlere göre XRP fiyatında izlenmesi gereken seviyeler

FXStreet analistleri, Ripple fiyat trendini değerlendirirken altcoin’de yükselen bir ivme görüldüğünü kaydediyor. Buna göre analistler, Ripple fiyatının 0,87 doları geçme yolunda olduğuna inanıyor. XRP fiyatındaki bu seviye, altcoin’in Kasım 2021’den bu yana kilit olan tarihi bir önemli seviye olarak kabul ediliyor. Analistler, Ripple fiyatının 0,90 doların üzerinde 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’ya doğru ilerleyebileceğini savunuyor.

FXStreet analistleri ayrıca popüler bir kripto para birimi olan XRP’nin fiyatının konsolidasyon aşamasında takıldığını ve daha düşük zirveler ve daha yüksek dipler oluşturduğuna dikkat çekiyor. Bununla birlikte, altcoin şu anda kazanan bir çizgide ve devam eden döngüde bir yükseliş patlamasına hazırlanıyor. Analistler, Ripple fiyatında yükseliş eğilimini koruduklarını açıklıyor. Öte yandan XRP, son bir haftada yüzde 2,21 oranında artış kaydederken son 24 saatte yüzde 0,72 oranında düşüşle 0,8315 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *