«
Ayı

Amerika’nın en büyük bankası olan JPMorgan, yatırımcıların giderek yükselen altcoin piyasasından endişe duymaları gerektiğini söyledi. Banka tarafından paylaşılan son duyuruda, kripto para piyasası yatırımcılarını, devam eden ralli hakkında uyarıldılar. ABD’nin en büyük bankası, yeniden başlayan alt sezonunun, piyasadaki köpürmenin bir işareti olduğuna inanıyor.

“Kripto para piyasaları yeniden köpüklü görünüyor.”

JPMorgan, altcoin’lerin artık toplam piyasa değerinin üçte birini oluşturduğuna işaret ettiğini söyledi. Cardano, bu hafta ilk kez 3 dolar fiyat seviyesini aştı. Kripto para birimi, 12 Eylül’de yapılması planlanan akıllı sözleşme lansmanı beklentisiyle harekete geçmiş görünüyor. ADA ayrıca 2021’de yüzde 1.500’den fazla artış sağladı. Solana da kısa süre önce CoinMarketCap’in piyasa değeri sıralamasında ilk 10’a girdi ve sadece bir hafta içinde yüzde 70’den fazla yükseldi. SOL, gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT sektörleri etrafındaki çılgınlıktan yararlanmış gözüküyor. JPMorgan, mevcut yükseliş trendinin teknik faktörler yerine başka bir perakende çılgınlığı tarafından yönlendirildiği görüşünü savunuyor.

“Altcoin’lerin payı tarihsel standartlara göre oldukça yüksek görünüyor ve bizce yapısal bir yükseliş trendinin yansımasından ziyade piyasadaki köpürme ve perakende yatırımcılarının çılgınlığının bir yansıması olması daha muhtemel olabilir.”

Haziran ayında, J.P. Morgan’ın küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin hakimiyetinin ayı piyasası aşamalarını belirlemek için izlenmesi gereken kilit gösterge olduğunu belirtmişti. Bu tutarlı düşüş, piyasa katılımcıların artan risk iştahları nedeniyle altcoin’lere daha agresif bir şekilde girme eğiliminde olduklarından büyük bir düzeltmenin yolda olabileceği anlamına gelebilir. Mayıs ayının ortasında, Bitcoin dominansı, kripto para çılgınlığının arttığı dönemde yüzde 39’a düşmüştü. Piyasanın önceki yüksek seviyelerine dönmesi ise üç aydan fazla sürmüştü.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *