«
Altın-Bitcoin

Bloomberg emtia stratejisti Mike McGlone’a göre, yatırımcılar Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerini benimserken altın yatırımcıları da kripto paraya geçiyor. McGlone, yeni bir Stansberry Research röportajında, yatırımcıların altından vazgeçtiğini ve bunun yerine piyasa değerine göre en büyük iki kripto para biriminde pozisyon aldığını söyledi.

“Bu yıl hafife aldığım şey, altından ne kadar küçümseme ve çıkışlar olduğu ve insanların altından vazgeçip BTC ve ETH’ye gitmesi. Temel olarak Bitcoin ve Ethereum’u altınla aynı kovaya koymak. Konuştuğumuz gibi, altın yılda yaklaşık yüzde 7 düştü ve Bitcoin neredeyse yüzde 70 arttı. Ethereum neredeyse yüzde 400 arttı.”

McGlone, BTC’nin artan popülaritesinin, artan para arzı nedeniyle para biriminin değer kaybetme korkularının yaygın olduğu bir zamanda deflasyonist özelliklerinden kaynaklandığını söylüyor.

“Sınırsız fiat para arzını sürdürmeye devam etmek için borçtan GSYİH’ya, QE [nicel gevşeme] seviyelerine, mali/parasal teşviklere tam olarak güvenebiliriz.

Bu, BTC’yi nasıl fiyatlandırdığınızın temelinin, sınırlı BTC arzına karşı sınırsız fiat para birimi arzına sahip olmaya devam etmesi gerektiği anlamına gelir. Bu, fiyatın ekonomi kurallarına göre artması gerektiği anlamına geliyor.”

Emtia stratejisti, türevler yoluyla lider kripto para birimine maruz kalma sağlayan bir finansal ürün olan vadeli işlem tabanlı Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) gelecek ayın sonuna kadar piyasaya sürülebileceğini söylüyor.

“… muhtemelen Ekim sonuna kadar. Ancak, vadeli işlemlere dayalı bir ETF olarak, çoğu emtiayı takip etme şekliniz gibi… Bu yüzden sadece bir zaman meselesi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler bile bunu ima etti. SEC için küçük bir bebek adımı olur. O yüzden mantıklı.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *