«
Alex-Kruger

Ünlü ekonomist ve kripto trader’i Alex Kruger, kripto yatırımcılarını, piyasa düşüş eğilimindeyken Ethereum (ETH) rakipleri gibi belirli altcoin projelerine odaklanmaya çağırıyor. Bu yazıda, Kruger’in güncel analizlerine ve Ocak ayı beklentilerine göz atalım.

Alex Kruger, altcoin analizlerini detaylandırıyor

Alex Kruger, 107.500 Twitter takipçisine Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) gibi Ethereum rakiplerinin Ocak ayında dikkat çekebilecek altcoin projelerinden bazıları olduğunu söylüyor. Fantom, bir yıllık süreçte %13.000’den fazla değerlenen, ölçeklenebilir, akıllı sözleşme özellikli bir Blockchain’dir. Cosmos, merkezi olmayan bir şekilde iletişim kurabilen paralel Blockchain’lerden oluşan bir ekosistemdir. Ekonomist ayrıca, Ocak ayı hissiyatının yaklaşmakta olan istihdam ve enflasyon istatistiklerine bağlı olacağını söylüyor:

 

”ATOM ve FTM gibi birkaç altcoin projesine odaklanın. Ocak ayı için performansları verilere bağlı olacak. Cuma günü güçlü maaş bordroları ve Çarşamba günü beklenenden yüksek enflasyon görürsek, piyasalar paniğe kapılabilir.”

 

Kruger, Ocak ayı için yükseliş beklememesine rağmen, fonlama oranı daha az negatif olduğunda piyasayı tekrar ziyaret edeceğini ekliyor.

Fonlama oranı, spot fiyatların kalıcı vadeli işlem sözleşmesi fiyatına mümkün olduğunca yakın olmasını sağlamak için kripto yatırımcılarının birbirleri arasında yaptıkları periyodik bir ödemedir. Sıfırın üzerinde bir fonlama oranı yükseliş eğilimini gösterirken, sıfırın altında bir fonlama oranı düşüş eğilimini gösterir. Ekonomist ayrıca kripto piyasalarında tam bir ayrışmanın olası olmadığını söylüyor. Ayrışmalar, Bitcoin (BTC) ve diğer ilişkili kripto paraların getirileri beklentilerle uyumlu hareket etmeyi bıraktığında meydana gelir. Ancak, Kruger tam bir ayrışmanın mümkün olmadığını düşünüyor:

 

”Yalnızca BTC yatay ilerlediğinde veya bazen sert bir düşüşteki satın almalarda geçici olarak ayrılmayı görülür. Kripto paralar arası korelasyonlar çok yüksektir ve uzun süre böyle kalacaktır. Tam ayrıştırma fikri, zenginlerin boş zamanlarında eğlendirmekten hoşlandıkları bir seraptır.”

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *