«
Airbnb1

Airbnb Kripto Ödemelerini Keşfediyor — CEO ‘Kriptoda Gerçekleşen Bir Devrim’ Görüyor

CEO Brian Chesky, popüler seyahat sitesi Airbnb’nin yakında ödemeler için kripto paraları kabul edebileceğini ima etti. “Seyahatteki devrim gibi, kriptoda da açıkça bir devrim yaşanıyor” diye ekledi.

Airbnb CEO’su ‘Kriptoda Açıkça Bir Devrim Olduğunu’ Söyledi
Airbnb CEO’su Brian Chesky, bu haftanın başlarında Twitter’da “Airbnb 2022’de bir şey başlatabilseydi, ne olurdu?” diye sordu.

Salı günü, 4.000 öneri aldığını açıkladı ve en popülerinin şirketi için kripto ödemelerini kabul etmesi olduğunu belirtti. “Mevcut ödeme hacmimiz = 2013’ten bu yana işlenen 336 milyar dolar” diye ekledi:

Kripto ödemeleri, çeşitli token fikirlerini içerir.

Airbnb Baybilen Kripto Haber

Diğer en önemli öneriler arasında net fiyat gösterimleri, misafir sadakat programı, güncellenmiş temizlik ücretleri, daha uzun süreli konaklamalar ve indirimler, daha iyi müşteri hizmeti ve “ticari alanlar (mutfaklar, ortak çalışma)” yer alıyor. CEO, Airbnb’nin ticari alanlara baktığını özellikle doğrularken şunları kaydetti:

Zaten çoğu üzerinde çalışıyor, şimdi diğerlerine bakacak.

Airbnb, seyahat endüstrisinde bir çevrimiçi pazaryeri işletmektedir. Web sitesine göre, şu anda dünya çapında 5,6 milyondan fazla liste var. Airbnb, 2007’deki lansmanından bu yana 1 milyardan fazla müşteriye hizmet verdi ve 4 milyondan fazla ev sahibi, mülklerini platformda listeledi.

Airbnb’nin çoğu ülkede sunduğu mevcut ödeme seçenekleri Visa, Mastercard, Amex, JCB ve “kredi kartı olarak işlenebilen banka kartları”dır. Apple Pay, Google Pay ve Paypal da kabul edilir. Kripto para birimi şu anda Airbnb’de bir ödeme seçeneği değildir.

Chesky’ye geçen yıl Kasım ayında Airbnb’nin kripto para birimini kabul etmeyi düşünüp düşünmediği soruldu. O cevapladı:

Kesinlikle araştırıyoruz. Kesinlikle. Seyahatteki devrim gibi, kriptoda da açıkça bir devrim yaşanıyor.

Chesky, “Coinbase’in kurucusu bizim erken çalışanlarımızdan biriydi” diyerek, “Uzayı uzun süredir takip ediyoruz.”

Yönetici ayrıca şunları söyledi: “Önemli olan, sıradan insanların yeni teknolojinin hayatlarını ilk heyecanın ötesinde nasıl iyileştirdiğini anlamalarıdır. Sıradan insanların daha iyi bir günlük yaşam sürmek için kullanabileceği bazı uygulamalar beni gerçekten heyecanlandırıyor.”

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *