«
Btc-Boğa

Kripto analitik firması CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Perşembe günü Twitter hesabı üzerinde yaptığı bir paylaşımda, lider kripto para birimi Bitcoin adına bir boğa koşusu başlatmak için büyük BTC satış tasfiyeleri beklediğini açıkladı.

Ki Young Ju Baybilen Kripto Haber

Young Ju: BTC’de gelecek büyük yükseliş için hazırlık

Analitik firması CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, paylaştığı tweet’te şunları söylüyor:

 

Büyük ancak kısa bir yükseliş bekliyorum. 2020 yılının sonlarında, birçok kişi BTC’de kısa pozisyonlar vermeye devam etti ve parabolik boğa koşusu başlamadan hemen önce 10 bin ila 20 bin dolar aralığında tasfiye edildi. O zamanlar, saatlik satın alma piyasa emirlerinin yüzde 10’u kısa vadeli likidasyonlardan geliyordu. Şimdi yüzde 1 civarında bulunuyor.

 

Yaptığı açıklamalarını ikinci bir tweet’te netleştiren CEO Young Ju, bir boğa koşusunun yakında olduğunu söylemediğini, çünkü boğa koşusunun başlaması için önümüzde hala ayların veya yılların olabileceğini söylüyor. Ancak bu süreç içerisinde kısa vadeli işlem gerçekleştiren satıcıların yok olabileceğini de düşüncelerinde dile getiriyor:

 

Açık olmak gerekirse, parabolik boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu söylemedim. Yalnızca dip seviyelere yakın göründüğünü söylüyorum ve bu kısa sürecek tasfiye olayı gerçekleşene kadar beklemenin zamanı geldi. Bir sonraki parabolik boğa koşusu için birkaç ay veya yıl var olabilir, asla bilemeyiz.

 

 

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *