«
Acala-Coin-Nedir

Acala, Polkadot tarafından güvence altına alınmış bir blok zinciri platformunun yanı sıra, kullanıcıların Acala Swap üzerinde işlem yapmalarına, Acala Doları stablecoin ile self servis krediler vermelerine imkan sunuyor.

 

Acala (ACA) Nedir?

Ağ ölçeklenebilir, Ethereum uyumlu ve DeFi için optimize edilmiştir. Ağ ayrıca Ethereum, Bitcoin ve Acala’nın Compound’dan bir açılış hibesi aldığı Compound Gateway gibi diğer ağlara köprülenecek. Acala, Current’in üç milyon ABD müşterisine DeFi getirisi sağlamak için ABD fintech şirketi Current ile hibrit kripto ve fintech ürünleri inşa ediyor. Acala’nın uygulamalarını bugün testnet üzerinde deneyebilirsiniz.

Öte yandan Acala, Ekim 2019’da kuruldu ve bugün beş Web3 Vakfı hibesi aldı, Coinbase Ventures, Pantera Capital, Polychain Capital ve diğer en iyi firmalardan destek aldı.

Merkezi olmayan ağ, tamamen, ağı çalıştırmak için yardımcı program token’ı olarak da hizmet veren Acala Token (ACA) tarafından yönetilir.

Acala ile kullanıcılar, DOT tabanlı varlıklara ve türevlere, Polkadot’ta yerel merkezi olmayan sabit paraya, Polkadot ekosistem varlıklarına ve Bitcoin, Ethereum ve ötesinde zincirler arası varlıklara erişebilir.

 

ACA Coin Nasıl Alınır?

ACA Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ACA Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından ACA Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD ve Tether (USDT) ACA işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

 

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *