«
Bitcoin-Direnci

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Michael Van De Poppe, bugün itibariyle kritik Bitcoin analizlerini resmi Twitter hesabı üzerinden 600 bin takipçisine paylaştığı görüldü.

ABD dolar endeksi (DXY) son dönemlerde çok sert bir şekilde yükseliş yaşamakta. Bu yaşanan yükselişler ise dolara endeksli yatırım araçlarında büyük düşüşlerin yaşanmasına sebebiyet verdi. Bu konu hakkında düşüncelerini paylaşan Poppe, ilerleyen günlerde DXY‘nin çöküş yaşayacağını iddia etmekte.

 

DXY’nin Düşüşü, Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Mi Başlatacak?

DXY‘de yaşanabilecek olası düşüşlerin ise lider kripto para birimi olan Bitcoin‘in (BTC) çok sert bir şekilde yükselmesini sağlayabilir. Başarılı analist Michael Van De Poppe, paylaştığı analiz tweet’in de şu sözleri aktardı:

 

“BİTCOİN ŞUAN ÇOK ÖNEMLİ SEVİYELERDEN İŞLEM GÖRMEYE DEVAM EDİYOR. DXY’DE BÜYÜK BİR ÇÖKÜŞÜN OLASI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. BU ÇÖKÜŞ İSE BİTCOİN’DE YENİ BİR YÜKSELİŞ SERÜVENİ BAŞLATABİLİR. OLASI SERT YÜKSELİŞLER İÇİN 22 BİN DOLAR DİRENCİNİ TAKİP EDİYORUM.”

 

İlerleyen süreçte lider kripto para birimi olan Bitcoin‘in 22 bin dolar seviyelerine kadar yükselmesini bekleyen Poppe, bu direnç noktasının aşılmasının ise yeni bir boğa sezonunun ilk sinyali olabilir.

Haberimizin yazıldığı esnada ise 20.900 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin, ilerleyen saatlerde 22 bin dolar direnç seviyesine ulaşması çok olası gözükmekte.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *