«
Abd-Bank

Wells Fargo, Bitcoin ve diğer kriptoları en zengin müşterilerine getirecek.
Firma, kriptoları benimseyen birçok geleneksel finans şirketi arasında bir sonraki.
Darrell Cronk, kriptoların artık meşru bir yatırım seçeneği olarak kabul edilmek üzere olgunlaştığını söylüyor.
ABD bankacılığının ağır siklet şampiyonu Wells Fargo, yakında en zengin müşterilerine Bitcoin (BTC) ve kripto seçenekleri sunacak. Şu anda, markanın yatırımlarına ve varlık yönetimine dayanarak, 2 trilyon dolarlık varlıkları yönetiyor.

Bu karar, haberi Business Insider’a ileten bir şirket temsilcisinden geldi. Aslında, bilgi Mayıs ayındaki bir röportajın devamı olarak geldi. Şimdiye kadar halkın bildiği tek şey, aktif olarak yönetilen bir kripto ürününün yakında geleceğiydi.

Röportaj Business Insider ile Wells Fargo Yatırım Enstitüsü Başkanı Darrell Cronk arasında gerçekleşti. Bu sırada Cronk, firmanın kripto alanının artık uygun bir yatırım varlığı olarak görülebilecek kadar geliştiğine ve olgunlaştığına inandığını söylüyor.

Spesifik olarak, Bitcoin ve diğer kriptolar arasındaki muazzam piyasa sınırının, kripto pazarını yatırımlar için meşru bir kaynak olarak görmelerine neden olduğunu söylüyor. Ancak, kripto yatırımlarını geleneksel yatırımlara kıyasla farklı bir ışıkta gördüğünü belirtiyor.

Özellikle kriptoların “stratejik tahsis” yerine “alternatif yatırım” olduğunu söylüyor. Her ne kadar birinin portföy varlıklarını ‘çeşitlendirebilecek’ daha ilginç bir varlık olarak hareket eden kriptoların yanında yer alsa da.

Bununla ilgili olarak, firmanın küresel yatırım stratejisi, kriptolar için yatırım mantığının, Bitcoin’in arzını ve genel kıtlık dinamiklerini anlamalarına dayandığını söylüyor. Örneğin, Cronk bu konuda yorum yapıyor,

Herhangi bir şeyin arzını her azalttığınızda, talep sabit kalsa bile, fiyatı artırmalıdır. Zamanla, insanlar bunlara alıştıkça ve yaygınlaştıkça doğal olarak artacağını düşünüyorum.

Sonuç olarak Cronk, Bitcoin ve kriptolarla gelen risk faktöründen bahsediyor. Ayrıntılı olarak, Cronk, bu değişen düzenlemeler döneminde hala yatırımlar için açık bir fırsat olduğuna inanıyor. Her şeyden önce öncelik, müşterinin çıkarlarını karşılarken tüketici haklarını korumaktır.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *