«
Aave-Defi

Aave ve Instadapp, DeFi’nin toplam kilitli değeri (TVL) 23 Ağustos’ta 85 milyar dolara ulaştığı için DeFi Pulse’da lider. TVL, şu anda belirli bir protokolde stake edilen varlıkların sayısını temsil ediyor. Dahası, değer, belirli bir DeFi uygulamasının tamamen güvence altına alınmış toplam arz tutma miktarını temsil eder.

Listenin başında, merkezi olmayan borç verme ve ödünç alma için Ethereum üzerinde açık kaynaklı ve gözetimsiz bir protokol olan Aave geliyor. Açık kaynaklı DeFi protokolü, kilitli 16 milyar doların üzerinde listeye hakim. Ayrıca, Aave’nin TVL’si 13 Ağustos’ta %16,23 arttı. Bu, Aave’nin değerinin 12 Ağustos’ta 15.784 milyar dolar civarında olduğu anlamına geliyor.

DeFi protokolü, insanların kripto para ödünç vermesine ve ödünç almasına izin verir. Ayrıca, borç verenler likidite havuzlarına kripto para yatırarak faiz kazanırlar. Bu arada, borçlular bu likiditeyi kullanarak bir flaş kredi almak için dijital varlıklarını teminat olarak kullanabilirler.

Akıllı cüzdan olan Instadapp ise listede ikinci sırada yer alıyor. Hint blok zinciri tabanlı finans platformu, varlıkları yönetmek için Compound, MakerDAO, Uniswap gibi popüler DeFi projelerinin üzerine inşa edilmiş sezgisel bir arayüze sahiptir.

Son yedi gün içinde Instadapp 11.738 milyar dolara ulaştı. 13 Ağustos’ta platform %3’ün üzerinde artarak 12,1 milyar dolarlık bir TVL’ye ulaştı.

Akıllı bir cüzdan olarak Instadapp, kullanıcıların teminatı tek bir işlemde kaydetmesine, satın almasına veya satmasına olanak tanır. Dahası, platform, kullanıcıların Compound, Finance Maker Vaults ve Aave arasında borçlarını taşımasına olanak tanıyan bir köprüdür.

DeFi Pulse’a göre, son iki ayda DeFi protokolü Aave, DeFi pazarına da %15’in üzerinde hakim oldu.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Avatar Of Bay Bilen
    Bay Bilen

    Aave ve Instadapp, DeFi TVL’nin 85 Milyar Dolara Ulaştı