«
New-Year-Crypto

2021’in en güçlü trendleri arasında fenomen destekli “meme coin” projeleri de vardı. En başarılıları Dogecoin, AMC Theatres, Guaranty Escrow, EasyDNS ve diğerleri gibi bazı şirketlerin ödeme yöntemi haline geldi. Bu yazıda, analist Rida Fatima’nın listesinden 2022 meme coin görünümüne göz atıyoruz.

İşte 2022 radarına alınabilecek 5 meme coin

Dogee Baybilen Kripto HaberEn büyük Dogecoin, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın etkisiyle 2021’de önemli bir büyümeye tanık oldu. Ayrıca milyarder CEO Musk, Aralık 2021’de Tesla’nın ödeme seçeneklerinden biri olarak Dogecoin’i benimsediğini duyurdu. Tesla’nın yanı sıra, diğer şirketler de hızla büyüyen bu köpek temalı kriptoyla ilgileniyor. DOGE topluluğunun en büyük hedefi, 2021’de 0.7376 dolara kadar yaklaşılan 1 dolar psikolojik direncidir.

 

Shib Burn Baybilen Kripto HaberShiba Inu (SHIB), ilk on kripto para birimine girerek kayda değer bir artış kaydetti. SHIB, fiyat performansı ile karlı yatırım için en iyi meme token’lerinden biri olarak duruyor. Shiba’nın 16 milyar doların üzerinde piyasa değeri var. Meme token, Ekim 2021’de ATH seviyesi olan 0,0008 olara ulaştı.

 

 

Elon Coin Baybilen Kripto HaberDogelon Mars (ELON), Dogecoin’den türetildi ve Tesla’nın milyarder CEO’su Elon Musk, ELON gelince Dogecoin’i terfi ettirdi.  Ardından, Dogecoin’in adımlarını izleyerek Dogelon Mars, en çok aranan meme token’lerden biri haline geldi. Huobi, Gemini, Crypto.com gibi bazı kripto borsaları artık platformlarında ELON listeleniyor.

 

 

Samo Coin Baybilen Kripto HaberSamoyedcoin, Solana ile bazı benzerlikler paylaşıyor. Ancak meme coin yüksek ölçeklenebilirlik, hızlı işlemler ve düşük ücretler sağlar. Ayrıca, token yanması yoluyla lansman zamanından itibaren giderek kıtlaşıyor. Kasım 2021’deki son yıkım, 500 milyona kadar  token’in yakılmasıyla sonuçlandı. Analiste göre bu özelliği SAMO’yu 2022 için takip edilebilir hale getiriyor.

 

 

Mona Baybilen Kripto HaberAralık 2013’te oluşturulan Monacoin, açık kaynaklı bir P2P ağı olarak çalışır. Bu meme coin, Japonya’da ilk altcoin olarak geliştirildi. Daha sonra Nagano’da arazi satın almak için bir reklamda kullanıldıktan sonra patladı. Monacoin şu anda yaklaşık 77 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Analist düşük hacmiyle MONA’nın iyi bir meme temsilcisi olabileceğini düşünüyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *